Mezarlıkların Güvenliğini Büyükşehir Sağlıyor

İl genelinde bulunan mezarlıkların güvenliğinin sağlanması amacıyla himaye çit çalışması başlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes'e bağlı Kabakoz, Sarıaliler ve Tüpüler Mahalleleri'nde çalışmalarını tamamladı.

Mezarlıkların Güvenliğini Büyükşehir Sağlıyor

Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca yürütülen çalışmalar kapsamında mezarlıkların güvenliği sağlandı. Mahalle Muhtarları da çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti.

Mezarlıkların bakım, onarım ve temizliği noktasında çalışmalarını hassasiyetle sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkların güvenliğinin sağlanması amacıyla da himaye çit çalışması başlattı. İlk etapta 30 mezarlık için planlanan proje kapsamında Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca Gördes'e bağlı Kabakoz, Sarıaliler ve Tüpüler Mahalleleri'nde de çalışmalarını tamamladı. Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı  Bakım Onarım Şube Müdürü Gözde Koç, Gördes Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Mustafa Gün ile Kabakoz Mahalle Muhtarı İsmail Kaya, Sarıaliler Mahalle Muhtarı İzzettin Solak ve Tüpüler Mahalle Muhtarı Yasin Kurt mezarlıklarda incelemelerde bulundu.

Başkan Ergün'e Teşekkür Ettiler

Mahalle muhtarları Yasin Kurt, İzzetin Solak ve İsmail Kaya, gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti. Tüpüler Mahalle Muhtarı Yasin Kurt, "Bu mezarlıkta emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz. Önceden mezarlığımıza yabani hayvanlar giriyordu. Bunun önüne geçildi. Cengiz Başkanımıza çok teşekkür ederiz" dedi. Sarıaliler Muhtarı İzzettin Solak ise, "Büyükşehir Belediyemizden, Cengiz Başkanımızdan sebep olanlardan Allah razı olsun. Mezarlığımızın çevresi düzenli bir şekilde tel örgü ile çevrildi. Allah razı olsun" diye konuştu. Kabakoz Mahalle Muhtarı İsmail Kaya da, "Mezarlığımızın tel örgüsünü yaptığı için Cengiz Başkanımıza teşekkür ederiz. Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4