Milletvekili Murat Baybatur'dan Manisa'da Amatör Spor Kulüpleri Tesisi'nde İnceleme

AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile Ahmet Bedevi Mahallesi’nde yapımı devam eden Amatör Spor Kulüpleri Tesisi’nde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Murat Baybatur'dan Manisa'da Amatör Spor Kulüpleri Tesisi'nde İnceleme

AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur ile birlikte Ahmet Bedevi Mahallesi’nde yapımı devam eden Amatör Spor Kulüpleri Tesisi’nde incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Tesisimizi bir iki aya kadar nasip olursa tamamlamış, ilçemizdeki amatör spor kulüplerinin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, beraberindeki AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir ile birlikte Ahmet Bedevi Mahallesi’nde yapımı devam eden Amatör Spor Kulüpleri Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Baybatur ve Başkan Çelik,  yüklenici firma yetkilileri ve belediye teknik ekiplerinden inşaat aşaması hakkında bilgi aldı. İnceleme sonrası bir değerlendirme yapan Başkan Çelik, tesisin yaklaşık 1,5 milyon TL bedelli olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu; “Tesisimizi bir iki aya kadar nasip olursa tamamlamış, ilçemizdeki amatör spor kulüplerinin hizmetine sunmuş olacağız. Burası belediyemiz tarafından işletilecek, kiraya verilmeyecek. Başta mahallemizin takımı Nurlupınarspor Kulübü olmak üzere amatör spor kulüplerimiz burada antrenmanlarını rahatlıkla yapabilecek. 100 metrekarelik bir sosyal tesisimiz, 40x60’lık sahamız var. Sosyal tesisin içerisinde soyunma odaları ve idari bölüm mevcut. Otoparkına kadar her şey düşünülmüş durumda. Manisa’daki amatör kulüplerimize can suyu verecek, bu tesis. Spor Toto Teşkilatımızın % 30’luk bir hibe desteği var. Bu vesileyle Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu desteklerin çıkmasına büyük çaba ve gayret sarf eden,  başta MKYK Üyemiz Murat Baybatur olmak üzere, AK Parti Manisa Milletvekillerine çok teşekkür ediyorum. Gençlerimiz için, Şehzadeler halkı için hayırlı olsun.”

“BAŞKANIMIZ KAYITSIZ KALMADI” 

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan bir belediye başkanına sahip olduklarını kaydeden AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur “Buna her zaman şahitlik ediyoruz.” dedi.   Nurlupınarspor başta olmak üzere bölgedeki diğer spor kulüplerinin daha önce böyle bir tesise ihtiyaçları olduğunu kendilerine ilettiklerini belirten Baybatur  şöyle dedi; “Sağolsun Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik,  bu konuda kayıtsız kalmadı.  Gördüğümüz bu tesisi % 30’u Spor Totoya ait olsa da % 70 belediye imkanları ile hayata geçiriyor. Amatör spor kulüplerimiz burada antrenmanlarını yaparak daha başarılı olmak için çalışacak. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Böyle tesislerin sayısının artmasını temenni ediyorum.”  

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4