Minik Öğrenciler Yangına Karşı Bilgilendirildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, öğrencilere yönelik temel yangın eğitimlerine devam ediyor.

Minik Öğrenciler Yangına Karşı Bilgilendirildi
banner43

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından Gediz Ortaokulu’nda eğitim gören 428 öğrenciye olası yangın durumlarında müdahale şekilleri hakkında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Yangın, afet ve benzeri olumsuz durumlarda, çocukların doğru davranabilmesi, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından öğrencilere yönelik eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından, Gediz Ortaokulu’nda eğitim gören 428 öğrenciye temel yangın eğitimi verildi. Çocuklara, itfaiye araç, gereç ve teçhizatı tanıtıldı. Olası yangın durumunda ortamda bulunan yangın söndürme araçlarının kullanımı hakkında da bilgi aktaran itfaiye çalışanları, 112 Acil Çağrı Merkezi’nin hayatımızdaki önemine de değindi. İtfaiye Daire Başkanlığı personellerinden Mehmet Ateş tarafından verilen eğitimlerde öğretmen ve öğrencilere hayat kurtaran bilgileri paylaştı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4