Muhtar Gökçe, “Temizlik Çalışmaları ile Tarım Arazileri Korunuyor”

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Kapaklı Mahallesi’nde yaklaşık 2 kilometrelik dere temizliği yaparak, çevredeki tarım arazilerinin olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçti.

Muhtar Gökçe, “Temizlik Çalışmaları ile Tarım Arazileri Korunuyor”
banner43

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Akhisar ilçesine bağlı Kapaklı Mahallesi’nde yaklaşık 2 kilometrelik dere temizlik işi yapıldı. Çalışmayı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Cem Çöllü de yerinde inceledi. Yapılan çalışma ile dere yatağının çevresinde bulunan tarım arazilerinin taşkınlara karşı olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçildi. Daha önce yağışlı havalarda arazilerinin zarar görmesinden dolayı sorun yaşayan vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

“Allah Cengiz Başkan’dan razı olsun”

Kapaklı Mahalle Muhtarı Murat Gökçe, “Mahallemizdeki derede yağışlı havalarda taşkın meydana geliyordu. Biriken zararlı maddeler MASKİ ekipleri tarafından temizlendi, suyun akışı sağlıklı hale getirildi. Çalışmanın tarım arazilerinin korunması bakımından önemli olduğunu düşünüyorum. Cengiz Başkan’dan ne istesek, derhal yerine geliyor. Allah razı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4