Muhtar Taşlıyol, “Taşkın Sıkıntımız Çözüldü”

MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde taşkın sıkıntısına son vermek için dere yatağında çalışma gerçekleştirdi.

Muhtar Taşlıyol, “Taşkın Sıkıntımız Çözüldü”
banner43

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde dere yatağında set çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca çökeltme çukurları da açıldı. Su taşkınlarına engel olmak ve su geçişlerinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için yapılan çalışma vatandaşları memnun etti.

“Önemli bir çalışma”

Kavaklıdere Mahalle Muhtarı Salih Taşlıyol, “Mahallemizde bulunan deremizin çıkış noktası yoktu. MASKİ Genel Müdürlüğüne bildirdik. İlk olarak dere yatağının çıkış noktası Kavaklıdere çayına bağlandı. Ardından üst kısımlara doğru çökeltme çukurları açıldı. Böylece hem taşkın tehlikesi ortadan kaldırıldı hem de su geçişi güvenli hale getirildi. Yapılan çalışmadan çok memnun kaldık. Sorun çözüldü. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4