Sarıalan’da Hayvan İçme Suyu Göleti Temizleniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Şehzadeler ilçesi Sarıalan Mahallesi’nde bulunan Hayvan İçme Suyu Gölet’inde temizlik çalışmalarına başladı.

Sarıalan’da Hayvan İçme Suyu Göleti Temizleniyor

İl genelinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve üreticilerin ekonomik girdilerinin artması amacıyla projelerini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu gölet temizliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Şehzadeler ilçesine bağlı Sarıalan Mahallesi’nde bulunan Hayvan İçme Suyu Göletinde temizlik çalışmasına başladı. Zaman içinde toprak ve balçıkla dolması nedeniyle su tutma kapasitesinin azaldığı gölette, mahalle muhtarının talebi üzerine Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelleri tarafından etüt çalışması yapıldı. Yapılan etüt çalışmaları sonucunda mevcut gölette temizlik ihtiyacı olduğu ekipler tarafından tespit edildi. Yapılan etütler sonucunda oluşturulan iş programı dahilinde hayvan içme suyu göletinin temizlenmesi yönünde çalışmalara başlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrası göletin üreticiler için daha faydalı hale getirileceği belirtildi.

Muhtar Güneş, Teşekkür Etti

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından mahallelerinde yapılan gölet temizliği için teşekkür eden Sarıalan Mahalle Muhtarı İmran Güneş, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, sağ olsun. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz için önemli bir sorunu ortadan kaldırdı. Hayvanlarımız daha temiz su içebilecekler. Bunun yanı sıra bugüne kadar MASKİ tarafından altyapı ve dere temizliği gibi hizmetlerimiz de yapıldı. Cengiz Başkanımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4