Saruhanlı Alibeyli’de Beton Yol Sevinci

 İl genelinde yoğun ve hummalı asfalt çalışmaları gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, beton yol yapımına da hız kesmeden devam ediyor.

Saruhanlı Alibeyli’de Beton Yol Sevinci

Bu kapsamda Saruhanlı ilçesinde Alibeyli-Lütfiye Mahallelerini birbirine bağlayan güzergahta beton yol serimi titizlikle gerçekleştiriliyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Başkan Cengiz Ergün’ün işaret ettiği 1200 kilometrelik asfalt hedefini gerçekleştirmek için gece gündüz demeden çalışırken, beton yol yapımlarını da aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Saruhanlı ilçesi Alibeyli Mahallesi’nde de Lütfiye bağlantısını sağlayan 7 kilometrelik güzergâhta beton yol serimi yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Yol Bakım ve Onarım Şube Müdürü Serdinç Bulut ile birlikte yol yapımını yerinde inceledi. İncelemeler sırasında Büyükşehir Belediye Meclisi Şerafettin Yüncüoğlu, Saruhanlı Belediyesi Meclis Üyesi Bayram Gür Demir, Saruhanlı Muhtarlık İşleri Müdürü Serdar Özgedik, Alibeyli Mahalle Muhtarı Ferhat Badak ve vatandaşlar, heyete eşlik etti. Yol yapım ekiplerine kolaylıklar dileyen Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile başlatılan yol çalışmalarının hayırlı olmasını diledi.

Muhtar Badak, “Çok Büyük Yatırım Yapılıyor”

Yol yapımı hakkında görüşlerini açıklayan Alibeyli Mahalle Muhtarı Ferhat Badak, “Büyükşehir Belediyesi’ne yolun yapımı için dilekçe vermiştik. Daha sonra Başkanımızla görüştüğümüzde, kendisi yolun yapılacağı sözünü verdi. Sağ olsun sözünü tuttu. Vatandaşlarımız çok sevinçliler. Çok büyük yatırım yapılıyor. Teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Alibeyli Mahallesi sakini Hasan Algın da, “Bu zamana kadar burası atıl yoldu, ova yoluydu. Cengiz Başkan sayesinde, halkımız tarihinde göremeyeceği bir hizmeti alıyor. Cengiz Başkana sağlık afiyet diliyorum, elleri öpülesi bir yatırımı mahallemize kazandırıyor” dedi.

Havaalanı Gibi Bir Yol Oldu

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Şerafettin Yüncüoğlu, “Alibeyli ile Lütfiye arasındaki yol eskiden toz içerisindeydi. Tarımsal üretim yaptığım için ben de bu yolu kullanıyordum. 7 kilometrelik bu yolun yapılması için talepler vardı. Taleplerin üzerine, yol çalışması başladı. Vatandaşımız için havaalanı gibi bir yol yapılıyor. Halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.  

Ekiplerimiz Yoğun Çalışıyor

Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kuruçay, 2019 yılında başlattığımız beton yol uygulamaları kapsamında Akhisar yolu dediğimiz; Nuriye ayrımı-Lütfiye-Tiyenli- Kumkuyucak-Gölmarmara’ya kadar uzanan 24 kilometrelik hatla Alibeyli Mahallemizi bağlayan 6 kilometrelik güzergâh üzerinde ekiplerimizce başlatılan temel çalışmasının ardından yine Büyükşehir Belediyemize ait finişerimiz, vabıl silindirimiz, tırlarımızla beton yol imalatına başladık. Çok kısa bir süre içerisinde beton dökümünü de tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Beton yol yaptığımız güzergâhların haricinde asfalt sezonu kapsamında çalışmalarımız 7 ilçemizde de devam ediyor. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4