Saruhanlı ve Akhisar’da İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, il genelinde karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Saruhanlı ve Akhisar’da İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce de, çalışmaların devam ettiği Saruhanlı ve Akhisar ilçelerini ziyaret etti. Haşereyle mücadele çalışmalarının kapsamlı bir şekilde devam ettiğini belirten İnce, vatandaşları karasinek, sivrisinek ve haşerelerin üremelerine imkan sağlayacak şekilde çöp ve su birikintisi oluşturmamaları noktasında uyarıda bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, Haşere İle Mücadele Şube Müdürü Firuze Ak ile birlikte Saruhanlı ve Akhisar ilçelerini ziyaret ederek, haşereyle mücadele çalışmalarını yerinde inceledi. İlaçlama ekipleri ile çalışmalara katılan Daire Başkanı İnce, karasinek, sivrisinek ve benzeri haşerelerin üreyebilecekleri alanlarda ilaçlama çalışmalarının detaylı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Ekiplerden çalışmalar hakkında bilgi alan İnce, muhtarlara da çalışma hakkında bilgi verdi.

Haşere Ürememesi İçin Önemli Uyarı

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte haşereyle mücadele çalışmalarına hız verdiklerini ve il genelinde bu çalışmaların periyodik olarak sürdüğünü belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, “Mart ayında başladığımız uygulamalarımız havaların ısınmasıyla etkinliğini arttırdı. Biz bu çalışmalarımızı yürütürken, değerli vatandaşlarımızdan, evlerinin balkonunda, bahçelerinde bulunan kova, bidon, saksı altlığı, kullanılmayan araba lastikleri, su kapları vb. alanlarda su biriktirmemeleri veya suları haftada bir boşaltarak mücadelemize destek vermelerini istiyoruz. Haşereyle mücadele, yalnızca bir kurumun mücadelesi ile mümkün olamaz. Çevre kirliliğinin önüne geçilerek hem vatandaşlarımızın hem de diğer kurumların özverisi ve dikkatiyle halk sağlığını tehdit eden vektörel mücadelenin başarıya ulaşacağını düşünüyoruz. Bu düşünceyle gerekli adımları atıyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4