ŞEHZADELER BELEDİYESİ YENİ HARMANDALI PROJESİNİN TEMELİNİ ATTI

Şehzadeler Belediyesi'nin Yeni Harmandalı Mahallesi'ne kazandıracağı Çok Amaçlı Salon ve Yazlık Düğün Alanı projesinin temeli törenle atıldı.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ YENİ HARMANDALI PROJESİNİN TEMELİNİ ATTI

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  projenin 2 Milyon 336 Bin TL bedelle hayata geçirileceğini ifade ederek "Nasip olursa 120 günlük iş süresinde,   2023 yılının şubat ayı sonunda tamamlamayı hedefliyoruz." dedi.

Şehzadeler Belediyesi'nin Yeni Harmandalı Mahallesi'ne kazandıracağı Çok Amaçlı Salon ve Yazlık Düğün Alanı projesinin temeli törenle atıldı. Törene Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten , AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, AK Parti Şehzadeler Gençlik Kolları Başkanı Samet Zenginoğlu, belediye meclis yeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Yeni Harmandalı Mahalle Muhtarı Veysel Akkoyun, hizmetleri nedeniyle  Başkan Çelik'e teşekkür ederek yapılacak olan  yeni projenin de hayırlı olmasını diledi.

"67 MAHALLEMİZİN HEPSİNDE İZLERİMİZ VAR"

Daha sonra konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik dur durak bilmeden çalışmaya devam ettiklerine değinerek "67 mahallemizin hepsinde izlerimiz, eserlerimiz var. Çiftçilerimize  yönelik ayrı projelerimiz var. Gençlerimize, kadınlarımıza, öğrencilerimize  toplumun her kesimine yönelik çalışmalarımız var.  Bugüne kadar sayısız projeyi bir bir hayata geçirdik. Bugün de Yeni Harmandalı Mahallemizde mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek,  güzel bir Çok Amaçlı Salon ve Yazlık Düğün Alanı projesinin temelini atıyoruz. Mahallemize hayırlı olsun" dedi. Yaz döneminde mahallenin ova yollarında 2,5 km soğuk asfalt çalışmasını tamamladıklarını anımsatan Başkan Çelik "Yine malzemeli ve malzemesiz  ova yolarının bakımını bugüne kadar kesintisiz sürdürdük.  Birçok hizmetlerimiz oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ de altyapı ve üst yapıyı yeniledi. Bu vesileyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e de teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇELİK PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Temeli atılan projenin 103 ada 1 parselde,  2 milyon 336 bin t bir bedelle hayata geçirileceğini  ifade eden Başkan Çelik proje hakkında şu bilgileri verdi; "Projemizi nasip olursa 120 günlük iş süresi sonunda 2023 yılının şubat ayı sonunda tamamlamayı hedefliyoruz.  Projemiz söz konusu parselimizde yaklaşık 970 m2 alanda yer alıyor. Salonumuz ise yaklaşık 220 m2'lik kapalı alanı kapsıyor. Bina haricinde parselin bahçe kısmında 250 m2'lik kısmı açık düğün ve toplantılara hizmet verecek şekilde saha betonu uygulaması ile kaplanacak.  Ayrıca yürüyüş alanları ve araç park yerleri ile birlikte bahçede toplam 470 m2 alanda yüzey sertleştiricili saha betonu uygulaması yapılacak. Parselin tüm çevresinde betonarme temel hatılları üzerine oturtulacak olan 150 cm'lik panel çit yer alacak. Açık ve kapalı düğün salonu ile araç girişleri için 2 adet sürgülü giriş kapıları yer alacak.  Bahçede mevcut ağaç dokusunu da içine alan yeşil alan / peyzaj düzenlemesi yapılacak. Çok amaçlı salonumuz engelli erişimine uygun giriş terasları ile birlikte  220 m2 inşaat alanına sahip olacak. Betonarme taşıyıcı elemanlar üzeri çelik konstrüksiyon bir çatısı olacak. Çatı örtüsü poliüretan yalıtımlı sandviç panelden yapılacak. Binamız düğün salonu, gelin odası, mutfak ve lavabo mekanlarından oluşacak. Binanın temelinde pvc mebran su yalıtımı uygulanacak. Binanın duvarlarına ısı yalıtımı yapılacak. Bina dış duvarlarında, çift sıra tuğla duvar arası expande polistren köpük bulunacak.  Bina zemin kaplaması olarak 60x60 kaymaz porselen seramik düşünülmüştür. Açık düğün alanımız ise parselin batı tarafında bulunan 250 m2'lik alanda sahnesi ile birlikte çevre aydınlatmaları yapılarak,  her türlü düğün, dernek ve çeşitli faaliyetlere ev sahipliği yapacak şekilde planlanmış bir alandır."

Daha sonra katılımcılara hitaben konuşan Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara ise şöyle dedi; " Yine hayırlı bir Cuma gününde hayırlı bir vesileyle bir aradayız. Rabbim kısa sürede bu hizmeti tamamlamayı nasip etsin. Hayırlı hizmetlere vesile yapsın.  Emeği geçen değerli Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik'in şahsında bütün belediye çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz." 

İLK HARÇ DUALARLA ATILDI

Yapılan konuşmaların ardından dua edildi ve kurban kesildi. Daha sonra protokol üyeleri  projenin temeline ilk harcı butona basarak birlikte attı. 

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4