Selendi Mahalleleri Tozdan Çamurdan Kurtuldu

​​​​​​​Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, yol yapım çalışmaları tamamlanan Selendi ilçesine bağlı Çinan, Kazıklı ve Yenice Mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Selendi Mahalleleri Tozdan Çamurdan Kurtuldu
banner43

Mahalle muhtarları, ihtiyaç duydukları yol yapım çalışmalarının tamamlanmış olması nedeniyle başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mahalle muhtarlarını sık sık ziyaret ederek taleplerini yerinde dinleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, yol yapım çalışmalarının tamamlandığı Selendi ilçesine bağlı Çinan, Kazıklı ve Yenice mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mahalle Hizmetleri Şube Müdürü Nuray Çevirmeci ve personelinin mahalle ziyaretlerine Manisa Büyükşehir Belediyesi Selendi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Sakin Gürbüz de eşlik etti. Çinan Mahalle Muhtarı Zeki Kartal, Kazıklı Mahalle Muhtarı Ramazan Karabacak ve Yenice Mahalle Muhtarı Faruk Köse ile bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Heyeti, mahallelerin yapılan yollarıyla ilgili muhtarlardan övgü dolu sözler dinlediler.

Muhtarlardan Teşekkür

Yol yapım çalışmaları nedeniyle memnuniyetlerini paylaşan mahalle muhtarları, hem yolları hakkında bilgiler verdiler hem de emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Çinan Mahalle Muhtarı Zeki Kartal, "Çinan mahallemizde daha önce genişletme çalışmaları yapılmıştı yolumuzda. Çalışmaların devamında da 1 buçuk kilometre asfaltlama çalışmamız oldu. Kullanımı önceden çok sıkıntılıydı, su baskınları da oluyordu yolumuzda. Şimdi yapıldı ve artık sorun yaşamıyoruz. Bizlere bu konuda yardımcı olan değerli başkanımız Cengiz Ergün ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederiz" dedi.

Kazıklı Mahalle Muhtarı Ramazan Karabacak, "Öncelikle Cengiz başkanıma, daire başkanlarıma, müdürlerime ve tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum. 15-20 senedir görmediğimiz yolları Cengiz Başkanım sayesinde gördük. Yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulduk. Selendi'ye kestirme gitmek için bazı yollarımız vardı ama kullanamıyorduk. Allah razı olsun başkanımdan bu yolum genişletildi. Yaklaşık 20 kilometre asfalt atıldı. Bizim asfaltımız yolumuzu Selendi'ye bağlıyor. Önceden çamur ve toz içindeydi yolumuz. Öğrencilerin kullandığı servis araçlarını bile traktör ile çekmek zorunda kalıyorduk. Tüm mahalle olarak çok memnunuz, çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Yenice Mahalle Muhtarı Faruk Köse, “Mahallemizin yolu Kazıklı ve Yenice Mahallelerini birbirine bağlayan bir yoldur. 2 kilometrelik sathi kaplama çalışması gerçekleştirildi. Daha önceden yolumuza alt zemin çalışmamız yapılmıştı. Daha sonrasında 2 kilometre asfaltlaması da yapıldı. Daha önceden toz ve çamur içindeydi. Allah razı olsun artık bu dertten kurtulduk. Bu çalışmadan dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere çalışan tüm ekibine mahallem ve kendim adına çok teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4