Soma'nın Su Tahsilatlarını Büyükşehir Yapacak

Soma'nın Su Tahsilatlarını Büyükşehir Yapacak
soma_16

MANİSA’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak kurulan MASKİ, ilçe belediyelerinin su tahsilat işlemleri ile bunlara bağlı yapım ve yatırım işlemlerini devralmaya başladı. Bu kapsamda ilk devir işlemi Soma Belediyesi ile yapılan protokolle gerçekleştirildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde yapılanma çalışmaları hızla devam ederken, büyükşehire bağlı olarak kurulan Manisa su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) de devir işlemlerine başladı. 6360 sayılı Kanun kapsamında ilçe belediyelerin su tahsilat ve buna bağlı iş ve işlemlerini yürütecek olan MASKİ, Soma Belediyesi ile gerçekleştirilen protokolle ilk işlemi gerçekleştirdi. Buna göre Soma Belediyesi’nin su tahsilat işlemleri ile bunlara ilişkin tüm yapım ve yatırım işlemlerinin bundan sonra MASKİ bünyesinde yapılacağı belirtildi.

Bütün işlemler MASKİ bünyesine alındı

Soma Belediyesi ile imzalanan protokolle ilgili bir açıklama yapan MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “6360 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu gereğince ilçe belediyelerinin içme suyu, kanalizasyon ve arıtma tesislerinin yapımı, işletimi ve bunlara ilişkin hizmetlerin devamı için belirlenen ücret ve bedellerin tahsili, büyükşehir belediyelerinin bağlı kuruluşu olan Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüklerince yapılmaktadır. Bu itibarla Manisa ili Soma ilçesi Belediye Başkanlığı ile MASKİ Genel Müdürlüğümüz arasında 14 Temmuz tarihinde yapılan protokole istinaden devir işlemleri tamamlanmış olup, su tahsilat işlemleri ile bunlara ilişkin tüm yapım ve yatırım işleri MASKİ tarafından yerine getirilecektir” diye konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2014, 09:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4