Taşkın Kaynaklı Olası Zarar Dere Temizliğiyle Önleniyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı Yeniosmaniye Mahallesi’nde başlattığı dere temizlik çalışmasını tamamlayarak, vatandaşın arazisindeki mahsulün dere taşkınlarından zarar görmesini engelledi.

Taşkın Kaynaklı Olası Zarar Dere Temizliğiyle Önleniyor
banner43

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisalıların en hızlı ve kaliteli altyapı hizmetini alması için 17 ilçede faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Saruhanlı ilçesine bağlı Yeniosmaniye Mahallesi için de önem arz eden bir çalışma gerçekleştirdi. Mahalle içerisinden geçen dere yatağında biriken malzemeler, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekiplerince temizlendi. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte ekili ve dikili arazilerin taşkınlardan olumsuz etkilenmesi ve olası maddi zararlar önlendi.

Mahalle muhtarından hizmete teşekkür

Yeniosmaniye Mahalle Muhtarı Hasan Hırçıner, yapılan hizmetten mutluluk duyduklarını belirterek düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Mahallemizin yüksek bölgelerinden toplanan bütün sular en son dereye ve tarlalara iniyor. Daha öncesinde burada yaşanan su baskınlarından dolayı çok sıkıntı çekmiştik. MASKİ sağ olsun düzenli olarak temizliğini, bakımını yapıyor. Bu hizmetlerden bizler de mahalle sakinleri olarak memnuniyet duyuyoruz. Hem mahsulümüz zarar görmüyor hem de çamur balçık içinde kalmıyoruz. Çalışmalarından ötürü emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz”

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4