TMO Ahmetli’de Kuru Üzüm Alımına Başladı

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, geçtiğimiz günlerde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından ilçede kuru üzüm alımının yapılacağı müjdesini vermişti.

TMO Ahmetli’de Kuru Üzüm Alımına Başladı

Bugün itibariyle Ahmetli TARİŞ’te TMO tarafından kuru üzüm alımlarının başladığını belirten Başkan Alhan “geçen hafta içerisinde yaptığımız görüşmeler sonunda TMO ilçemizde kuru üzüm alımına başladı. Üreticilerimiz TARİŞ’in bulunduğu alana gelerek üzümlerini teslim edebilirler. Hem ilçemize hem üreticilerimize hayırlı olsun, bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) açıklanan kuru üzüm fiyatlarının ardından Ahmetli’de kuru üzüm alımına başladı. Üzümlerin alındığı yer olan TARİŞ’i ziyaret ederek çiftçiler ile bir araya gelen Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan mahsullerinin hayırlı olmasını diledi. Üreticilere bereketli kazançlar dileyen Başkan Alhan “geçtiğimiz hafta içerisinde yaptığımız görüşmeler sonucusun TMO ilçemizde bugün itibariyle kuru üzüm alımına başladı. Çiftçilerimizin diğer ilçelere gidip sıra beklemekten kurtardık ve mağduriyetlerini de gidermiş olduk. Konuştuğumuz görüştüğümüz kadarıyla üreticilerimizde yapılan bu hizmetten ve üzüm alımlarından son derece memnun kaldıklarını ifade ettiler. Üreticilerimiz TARİŞ’in bulunduğu alanda TMO yetkililerine üzümlerini teslim edebilirler. Hem ilçemize hem üreticilerimize hayırlı olsun, bereketli kazançlar diliyorum” dedi. Verilen hizmetten ötürü Belediye Başkanı Ahmet Alhan teşekkür eden üreticiler ayrıca TMO tarafından da üzüm alımlarında gösterilen hassasiyet içinde ayrıca teşekkür ettikleri ve memnun kaldıklarını da ifade ettiler.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4