Türk-Alman Ekonomik Diyalog Toplantısında Modern Tarım Değerlendirildi

Vali Yaşar Karadeniz, üretimde modern tarımın değerlendirildiği ve bu yıl 4 üncüsü düzenlenen 'Türk-Alman Ekonomik Diyalog Toplantısı' kapsamında Osmancalı Mahallesinde bulunan bir üretim çiftliğinde gerçekleştirilen programa katıldı.

Türk-Alman Ekonomik Diyalog Toplantısında Modern Tarım Değerlendirildi

İkili işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilecek çalışmaların değerlendirildiği toplantıya Vali Karadeniz'in yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı Biltkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, Alman Milletvekili Albert Stegemann, İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Dr. Başak Egesel, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Kondrad Adenauer Vakfı Başkanı Andre Algermıen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Sekreteri Özcan Türkoğlu, Alman Ticaret Odası Başkanı Thomas Huber, Manisa Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Üretim tesisinin gezilmesi ve tesise ilişkin bilgi alınmasıyla başlayan programda, modern tarım teknikleri ve uygulanması, bitkisel üretimde iyi tarım uygulamalarının süt hayvancılığı üzerindeki etkilerine ilişkin konular görüşülerek Türkiye-Almanya arasında gerçekleştirilebilecek işbirliği çalışmaları ve yatırımlar istişare edildi.

Toplantıda konuşan Vali Karadeniz, Türk-Alman dostluğunun eskiye dayandığını ifade ederek, Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Alman şirketlerinin Manisa’da da çok önemli yatırımları olduğuna değindi. Bu iş birliğinin yeni yatırımlarla süslenmesinin her iki ülke açısından önemine dikkat çekti ve organizasyonun gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Program, Türk ve Alman katılımcılara plaket verilmesi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4