VALİ BEKTAŞ VATANDAŞLARLA İFTAR YAPTI

VALİ BEKTAŞ VATANDAŞLARLA İFTAR YAPTI
vali_iftar_08Vali Erdoğan Bektaş, “İftar Vakti Kardeşlik Vakti” projesi kapsamında Ramazan’ın ilk gününden bu güne kadar Manisa Merkezde 4 farklı mahallede 3 bin kişiyle iftar açtıklarını, vatandaşla iftar yemeğinde aynı sofrada bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Manisa Valiliği Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü’nün koordinesinde, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan 'İftar Vakti Kardeşlik Vakti' projesi çerçevesinde, Şehzadeler Belediyesi ve hayırseverlerin katkılarıyla Manisa’nın farklı mahallelerinde iftar programı düzenleniyor.

Vali Erdoğan Bektaş, 'İftar Vakti Kardeşlik Vakti' projesi kapsamında Adnan Menderes Mahallesi Gediz İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin sponsorluğunda düzenlenen bin 300 kişilik iftar yemeğine Vali Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, , İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Melih Karakaş, Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Fevzi Kayacan ve mahalle halkı katıldı.

İftar öncesi Kuranı Kerim okundu. Akşam ezanının okunmasından sonra İl Müftüsü Sinan Cihan'ın iftar duasının ardından Vali Bektaş, vatandaşlarla birlikte iftarını açtı.

“İftar yemeğinden sonra mahalle muhtarı ve mahallenin ileri gelenleriyle birlikte sohbet eden Vali Erdoğan Bektaş, İftar Vakti Kardeşlik Vakti" projesiyle birlik ve beraberlik içinde halkla kaynaşarak iftar yaptıklarını söyledi. Vali Bektaş, “Devlet ile vatandaş arasında birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla, Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan 'İftar Vakti Kardeşlik Vakti' projesi kapsamında her akşam farlı bir mahallede mahalle halkımızla birlikte iftarımızı yapıyoruz. İlimizde huzurlu bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Düzenlenen iftar yemeklerinde vatandaşlarımızla aynı iftar sofrasına oturuyoruz. İftarımızı birlikte açmaktan mutluluk duyuyoruz. Gerek iftarda gerekse iftar sonrası mahalle muhtarlarımızın ve mahalle halkımızın sorunlarını dinliyoruz. Devlet olarak yasalar çerçevesinde imkânlar ölçüsünde sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Vali Erdoğan Bektaş, “İftar Vakti Kardeşlik Vakti” projesi kapsamında Ramazan’ın ilk gününden bu güne kadar Kuşlubahçe, Atatürk, 50 Yıl, Bayındırlık ve Adnan Menderes mahallerinde toplam 4 farklı mahallede 3 bin kişiyle iftar açtıklarını, vatandaşla iftar yemeğinde aynı sofrada bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Devlet vatandaş kaynaşmasının güzel bir örneği olan İftar Vakti Kardeşlik Vakti Projesi kapsamında, Ramazan ayı münasebetiyle ilimizde yoğun göç alan mahallelerde yaşayan vatandaşlarla birlikte iftar yapılarak devlet ve vatandaş kaynaşmasının sağlanması, birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının canlandırılarak farkındalığın artırılması amaçlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 10:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4