Vali Deniz'den, Dünya Sigarasız Günü Mesajı

Manisa Valisi Ahmet Deniz, 31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Deniz'den, Dünya Sigarasız Günü Mesajı
banner43

Manisa Valisi Ahmet Deniz, "Dünya Sağlık Örgütü, tütün kullanımının sağlık üzerindeki etkilerini anlatmak ve tütün kullanımını azaltmaya yönelik etkili politikaların altını çizmek amacıyla 31 Mayıs’ı Dünya Sigarasız Günü olarak ilan etmiştir.

Önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımı, aynı zamanda fiziksel, sosyal ve ekonomik yönden olumsuz sonuçlara yol açan ciddi bir bağımlılıktır. Sigara sadece kullanan bireye değil, sigara dumanını soluyan diğer kişilere de ciddi zararlar vermektedir. Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde yapılan araştırmaların sigara içenlerin virüse yakalanma risklerinin daha yüksek olduğunu gösterdiğini unutmayalım. Tüm bu sebeplerle sigara kullanan vatandaşlarımızı, İlimizde başlattığımız ‘Sigarayı Sende Bırak' kampanyasına katılarak daha sağlıklı bir geleceğe adım atmaya davet ediyorum.

Sağlıklı bireyler ve sağlıklı nesiller için, 31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü’nü kendiniz ve sevdikleriniz için yeni bir hayata başlangıç olarak kabul etmenizi temenni ediyor, sağlıklı günler diliyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4