VALİ DENİZ, HAFTA SONU SARDES ANTİK KENTİNİ İNCELEDİ

​​​​​​​Vali Ahmet Deniz, Manisa’yı daha yakından tanımak amacıyla hafta sonunda tarihi, turistik ve kültürel değerlerimizi incelemeye devam ediyor.

VALİ DENİZ, HAFTA SONU SARDES ANTİK KENTİNİ İNCELEDİ
banner1

Vali Deniz, Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak ile birlikte Sardes Antik Kentinde incelemelerde bulundu. Sudak, Sardes Antik Kentinin tarihi önemi ve Manisa turizmine katkısı hakkında Vali Deniz’e bilgi verdi. Vali Deniz, Sardes Antik Kentini incelerken fotoğraf da çekti.

Vali Deniz, Anadolu coğrafyasının birçok kadim medeniyete ev sahipliği yaptığını, adeta bir açık hava müzesi olduğunu belirterek, Manisa’nın da çok önemli kültürel ve tarihi değerleri bulunduğunu söyledi. Unesco geçici miras listesinde yer alan, tarihte ilk paranın basıldığı Lidya’nın başkenti Sardes’in Ülkemiz için çok önemli bir kültürel değer olduğunu ifade eden Vali Deniz, “Amacımız ülkemize daha çok turist gelmesini sağlamak. Sadece kum, deniz, güneş turizmi yanında, Türkiye son yıllarda kültür turizmine de ağırlık vermeye başladı. Manisa, tarım ve sanayi şehri olmasının yanında bir turizm şehri aynı zamanda. Bizim de bütün çabamız ilimizin tanıtımını iyi yapmak” dedi.

Vali Deniz, Salihli Çamurhamamı Mahallesinde

Vali Ahmet Deniz Salihli’ye bağlı Çamurhamamı Mahallesine de giderek buradaki tesislerde inceleme yaptı ve vatandaşlarla görüştü.

Vali Deniz’e ziyareti sırasında Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak da eşlik etti.

Burada sebze meyve satan vatandaşlarla görüşen Vali Deniz, hayırlı işler diledi. Vali Deniz beraberindekilerle birlikte mahalledeki kahvede oturarak çay içip sohbet etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4