Vali Deniz, Kodla(Ma)nisa Çalıştayına Katıldı

Manisa Valiliği tarafından bu yıl 4. Kez hazırlanan Kodla (Ma)nisa Projesi kapsamında düzenlenen çalıştaya Vali Ahmet Deniz de katıldı.

Vali Deniz, Kodla(Ma)nisa Çalıştayına Katıldı
banner43

Ortaöğretim öğrencilerine yönelik uygulamaya başlanan projenin anasınıfı, ilkokul ve liselerde de uygulanması kararları alındı.

Manisa Valiliği’nin 4 yıldır sürdürdüğü, Kodla(Ma)nisa projesi kapsamında Anemon Otelde düzenlenen çalıştaya Vali Ahmet Deniz’in yanı sıra Vali yardımcıları Ahmet Yılmaz ve Ünal Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, il ve ilçe proje ekipleri katıldı.

6 grubun oluşturulduğu çalıştayda gruplar, projenin bundan sonraki safhasında yapılacak çalışmalar ile ilgili aldıkları kararların sunumlarını yaptı.

Çalıştayda konuşan Vali Ahmet Deniz, “Kodla(Ma)nisa 2015 yılından itibaren başlayan çok özel bir proje. Vali Erdoğan Bektaş, Vali Mustafa Hakan Güvençer ve onlarla birlikte ekipte yer alan ve projenin bugüne kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa Örnek Gösteriliyor

Birçok şehirde kodlama üzerine benzer çalışmalar olduğunu söyleyen Vali Deniz, bu şehirlerde Manisa’nın örnek olarak gösterilerek takip edildiğini ve bunun sorumluklarını daha da arttırdığını ifade etti.  Benzer bir program olan Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı’nda (YENEP) uygulamaya geçileceğini de söyleyen Vali Deniz “Çocuklar bizim her şeyimiz, geleceğimiz. Dünyada ki gelişim ve değişim sürecini yakalayamadığımız zaman sıkıntıya düşeriz. 3-4 yıl sonra robotların hayatın içinde ve üretimde çok daha fazla yer alacağını artık bilmeyen yok. Buna hazır olmak gerekiyor. Bunu da bu eğitimler ve projeler sayesinde yapacağız. Bu işler gönül işi sevda işi, ülkemizi seviyoruz. Bu sevgiyi taçlandıracak olan da sizin sevginiz ve emeğiniz. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kırsal Alanda Bulunan Öğrencilerin Atölyelere Daha Rahat Ulaşması Sağlanacak

Çalıştayda; ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak başlatılan projenin okul öncesi, ilkokul, akademik lise ve bilişim bölümü olan meslek liselerinde de uygulamaya geçileceği,  üniversiteler, yerel yönetimler, sivil toplum ve meslek kuruluşları ile daha yakın temasa geçilerek projenin dış paydaşlarının  genişletmesi, kullanılan ekipmanların iyileştirilmesi, kırsal alanda bulunan öğrencilerin atölyelere daha rahat ulaşmasının sağlanması, projenin tanıtımının daha iyi yapılması, proje için geliştirilen içeriklerin tek çatı altında sunulması, eğiticilerin eğitilmesi ve tanıtım faaliyetlerin yaygınlaştırılması konusunda kararlar alındı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4