Vali Karadeniz, İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi Olağan Genel Kuruluna Katıldı

İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu Vali Yaşar Karadeniz’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Karadeniz, İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi Olağan Genel Kuruluna Katıldı

Şube Konferans Salonunda gerçekleşen kongreye Vali Yaşar Karadeniz, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hızır Tutan, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurulda Akpınar Camii İmam Hatibi İbrahim Çelik tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu.

Daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İlim Yayma Cemiyeti ailesine mesajını içeren video katılımcılara izletildi.

Olağan Kurul Divan Başkanlığına Zekeriya Yıldız’ın seçildiği Genel Kurulda İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şube Başkanı Recep Özgüvenç, faaliyet raporunu okuyarak cemiyetin çalışmalarına destek olan kurum, kuruluş ve kişilere teşekkürlerini iletti.

İlim Yayma Cemiyeti’nin 1951 yılında kurulduğunu ve Türkiye’nin her yerinde şubelerinin olduğunu belirten İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hızır Tutan yapılan genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi.

Vali Yaşar Karadeniz ise konuşmasında ülke olarak önümüzde büyük hedeflerin olduğunu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu 2023,2053 ve 2071 yılı hedeflerine ulaşmak için en büyük gücün gençler olduğunu ifade ederek; “En büyük gücümüz olarak biz gençleri görüyoruz. Genç nüfusumuz gelişmiş diğer ülkelere göre daha fazla. Gençlerimizi bu hedeflere yönlendirmek de hepimizin görevi. Gençlerimize sahip çıkıp onları milli ve manevi değerlere sahip bir şekilde, iyi bir şekilde yetişmesini sağlamalıyız. Bu açıdan ilim yayma cemiyeti de ülkemiz açısından oldukça önemli bir görevi icra ediyor. Yapmış oldukları faaliyetlerle gençlerin eğitim hayatı başta olmak üzere birçok konuda da zamanlarını iyi değerlendirmelerini ve enerjilerini iyi kullanmalarını sağlıyorlar. Yapılan tüm çalışmaların gençlerimiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını; genel kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4