Vali Karadeniz, Manisa İlmek Kadın Kooperatifi Açılışına Katıldı

Vali Karadeniz, Manisalı kadınlarımız tarafından kurulan ve BM Gıda Tarım Örgütü (FAO) tarafından desteklenen Manisa İlmek Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin açılış törenine katıldı.

Vali Karadeniz, Manisa İlmek Kadın Kooperatifi Açılışına Katıldı

Vali Yaşar Karadeniz, Manisalı kadınlarımız tarafından kurulan ve Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Örgütü’nün (FAO) desteklediği Manisa İlmek Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin açılış törenine katıldı.

El halısı üretiminin yapılacağı kooperatif de kooperatif üyeleri tarafından yapılacak olan gıda ürünlerinin satışı da gerçekleştirilecek.

Kooperatif konusunda kadınların güzel örnekler sergilediğini söyleyerek çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Karadeniz, “ Kadınlarımız kooperatifleşme konusunda hem Ülkemizde hem de İlimizde güzel örnekler sergiliyorlar, adeta kooperatifçiliğin lokomotifi haline gelmeye başladılar. Öncelikle kendilerini bu güzel çalışmaları için kutluyorum. İnanıyorum ki bugün yapılan çalışmalar diğer alanlarda faaliyet gösteren kooperatiflere de örnek olacaktır.” Dedi.

Manisa İlmek Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin birçok kurumun desteğini aldığını ve bu sayede başarılı sonuçlar elde edeceklerine inandığını da ifade eden Vali Karadeniz “ Kadınlarımız, daha işin başında doğru bir başlangıç yaparak şimdiden pazarlama ile ilgili sorunları çözmüş hatta uluslararası alanda satış bantlarını kurmuş durumda. Burada sergilenen güzel işbirliğinde emeği ve desteği olan Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Japon Hükümetine, Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Örgütüne ve kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Kooperatifimizin İlimize ve kadınlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, bol kazançlar diliyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından Vali Karadeniz ve protokol üyeleri, kooperatifin açılış kurdelesini keserek, kooperatifte yer alan çalışmaları ve ürünleri incelendi.  Açılışta ayrıca Vali Karadeniz tarafından faydalanıcılara sertifika verildi.

Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra, Gıda Güvenliği Uzmanı ve Projenin Teknik Sorumlusu Keigo Obara, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Tarım İl Müdürü Metin Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Yener Bilir,  Kooperatif Başkanı ve Türk Faydalanıcı Zuhal Güneş ve kooperatif üyeleri katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4