Vali Karadeniz Soma İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Soma İlçesinde ilk olarak Kaymakam Akkaka’yı ziyaret eden Vali Karadeniz, Soma Millet Bahçesi ve Yunusemre İmam Hatip Ortaokulu inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Vali Karadeniz Soma İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Vali Karadeniz, Soma ziyaretinde Şehit Ahmet Kalender’in ailesini de ziyaret etti.

Biri dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Soma İlçesine giden Vali Yaşar Karadeniz, ilk olarak Soma Kaymakamı Fatih Akkaya’yı makamında ziyaret ederek Kaymakamlık faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Karadeniz, Millet Bahçesi ve Ortaokul İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Vali Karadeniz, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Kaymakam Fatih Akkaya, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup ve yetkililerle birlikte Manisa’nın ilk Millet Bahçesi projesi olma özelliğini taşıyan ve 30 dönümlük arazi üzerinde yapımına başlanan Soma Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulundu.

Maden Müzesi, Millet Kıraathanesi, kütüphane, bisiklet ve yürüyüş yollarının bulunacağı Millet Bahçesinde yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Karadeniz, Millet Bahçesinin Soma'nın sosyal yaşantısına büyük bir değişiklik katacağını, özellikle yaz mevsiminde ailelerin burada vakit geçirmek isteyeceğini belirtti.  Vali Karadeniz, kömür banklarının ziyaretçilere Soma'da olduğunu hissettireceğine de değinerek Maden Müzesi ve 301 şehit madenci için yapılacak 301 led ışıklandırmanın önemine değindi.

Vali Yaşar Karadeniz daha sonra 28 derslik, 2 fen laboratuvarı, 1 teknoloji tasarım, 1 müzik, 1 görsel sanatlar ve 1 özel eğitim sınıfının yer alacağı devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu. İnşaatın durumu hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’den bilgi alan Vali Karadeniz, okulun yapımına katkı sağlayan hayırsever işadamları Hilmi ve Ramazan Güral’a da eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Vali Karadeniz’den Şehit Ailesine Ziyaret

Vali Yaşar Karadeniz Soma ziyaretinde, Erzincan'da şehit olan Muhabere Er Ahmet Kalender'in ailesini ziyaret etti.

1989 yılında Erzincan Karadağ bölgesinde şehit düşen Ahmet Kalender'in 80 yaşındaki babası İsmail Hakkı Kalender ve 73 yaşındaki annesi Hatice Kalender’i evlerinde ziyaret eden Vali Karadeniz, aileye Türk Bayrağı hediye etti. Şehit ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Karadeniz’e ziyarette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Feridun Gülgeç eşlik etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4