Vali Karadeniz, Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına Katıldı

​​​​​​​Bir dizi inceleme ve ziyaret kapsamında Soma İlçesinde bulunan Vali Yaşar Karadeniz, Demir Export &Fernas A.Ş.’yi ziyaret etti, Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı.

Vali Karadeniz, Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına Katıldı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Soma İlçesi ziyaret programında Kaymakam Fatih Akkaya ve Belediye Başkanı Ali Tulup ile birlikte Demir Export A.Ş. ve Fernas İnşaat A.Ş. Adi Ortaklığı ile kurulan yeraltı kömür işletmesini ziyaret ederek şirket yetkilileri Hüsamettin Kavşut ve Ramazan Yön’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Karadeniz, Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına Katıldı

Vali Yaşar Karadeniz, Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Soma Kaymakamı Fatih Akkaya ile birlikte Soma Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı.

Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına fiili olarak ilk kez katıldığını ifade eden Vali Yaşar Karadeniz “Soma OSB yeni kurulmakta olan bir organize sanayi bölgesi. İçinde bulunduğumuz sürecin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Organize sanayi bölgelerinin kuruluş süreci ne kadar sağlıklı ve kendi ayaklarının üzerinde olacak şekilde yürütülürse organize sanayi bölgesi o kadar güçlü ve dinamik bir şekilde yol alıyor” dedi.

Soma’nın ekonomisinin kömüre bağlı olduğuna dikkat çeken Vali Karadeniz “Soma özellikle kömür, linyit kömürü sayesinde ekonomik alanda ciddi anlamda yol almış bir ilçe. Ekonomisinin tamamı kömüre bağlı ancak bunun mutlaka çeşitlendirilmesi de gerek. Kömür var olduğu sürece bu Soma için ciddi bir fırsattır, bu fırsatın değerlendirilmesi de doğaldır. Gelir kaynaklarını ne kadar çoğaltırsanız ilçemiz açısından bugün için öngöremediğimiz riskleri de o kadar azaltmış olursunuz. Organize sanayi bölgesi ile ilgili yapmış olduğunuz bu girişimler, Soma ölçeğinde bir ilçe için mutlaka gerekli ve fiili yapılanma sürecini de en kısa sürede başlatacaktır”  dedi.

Vali Karadeniz’in değerlendirmesi sonrasında toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi, dilek ve temenniler ile sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4