Vali Karadeniz, Tele1 Ekonomi Haber Programına Konuk Oldu

Tele1 Ekonomi Haber Programına konuk olan Vali Yaşar Karadeniz, Manisa’nın sosyal ve ekonomik durumuyla ilgili soruları yanıtladı.

Vali Karadeniz, Tele1 Ekonomi Haber Programına Konuk Oldu
banner43

Program Yapımcısı ve Yönetmeni Ali Rıza Azak ile Program Sunucusu Aylin Yeliz Tozdemir’in sorularını yanıtlayan Vali Karadeniz, “Manisa, tarihi, kültürü, verimli toprakları ve gelişmiş sanayisi ile ülkemizin gözde illerinden bir tanesi. 16 şehzadeye sancak beyliği yapması sebebiyle Şehzadeler Şehri olarak adlandırılan Manisa aynı zamanda üretim odaklı yatırımlarıyla öne çıkmakta, üretimde yüksek katma değerli yaklaşımını korumaktadır. Manisa, ayrıca gelişmiş ulaşım alt yapısı ile yatırımcıları cezbeden avantajlı bir konuma da sahiptir” dedi.

Sanayileşme düzeyi yüksek olan Manisa’nın aynı zamanda tarımsal üretimde de ileri düzeyde olduğunu ifade eden Vali Karadeniz, “İlimiz verimli toprakları ve çalışkan insanlarıyla hem il hem de ülke ekonomisine büyük katma değer sağlamaktadır. İlimiz tarım ve hayvancılıkta ülke sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4