Vali Yaşar Karadeniz, TÜİK Manisa Bölge Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Yaşar Karadeniz, TÜİK Manisa Bölge Müdürlüğünü Ziyaret Etti

TÜİK Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, nüfus, ekonomik ve sosyal alanlarda alınan verilerin yol gösterici olduğunu, istatistiklerde Manisa’nın tarım ve sanayide üst sıralarda olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Vali Yaşar Karadeniz, kurum ziyaretleri kapsamında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

2021 yılında 2020 yılının istatistiklerinin alınmaya başladığını ifade eden Vali Karadeniz, nüfus, ekonomik ve sosyal alanlarda alınan verilerin İlimiz açısından yol gösterici ve çok önemli olduğunu ifade etti.

Bir önceki yıl verilerinde Manisa’nın tarımda 2 inci, sanayide 6 ıncı olduğunu hatırlatan Vali Karadeniz, TÜİK Bölge Müdürü Dr. Tahir Baysak’ın Manisa’nın tarımda 1 inci sıraya yaklaşmış olduğunu ve verilerin açıklanması ile Konya’nın önüne geçilme durumunun yüksek olduğu bilgisini vermesinin de memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Resmi nitelikli tüm verilerin Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlandığını ifade eden Bölge Müdürü Baysak, pandemi süreci ile çalışma metodunda değişikliğe gidilerek Alo 124 hattının kurulduğunu, metodolojisi uygun olan çalışmaları telefon üzerinden, bazı çalışmaları da hem alan ziyareti hem de telefonla hibrit bir yöntem ile gerçekleştirdiklerini ifade ederek bunun hem zaman hem de tasarruf açısından kamu faydası sağladığını söyledi. Baysak, alandan çekilemeyecek çalışmalar konusunda da sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı tüm zamanlarda saha çalışmalarını kesintisiz sürdürdüklerini ifade etti. 

TÜİK ziyaretinde ayrıca Bölge Müdürü Dr. Tahir Baysak’tan kurumun yapısı, görev alanları, ilimiz ve diğer bölge illeri ile ilgili bilgi alan Vali Yaşar Karadeniz, Bölge Müdürü Baysak ve personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4