Vatandaş İstedi, Büyükşehir Çalışma Başlattı

​​​​​​​Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, Yunusemre ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesi’nde vatandaşların 5700 Sokak ile ilgili talebi üzerine yaklaşık 10 bin metrekarelik bölgedeki yeşil alanda bakım çalışmalarına başladı.

Vatandaş İstedi, Büyükşehir Çalışma Başlattı

Bölgeye izinsiz atılan molozların toplandığı, ağaç budamalarının yapıldığı, temizlik ve bakım işlemlerinin yürütüldüğü çalışmalar, mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

İl genelinde yeşil alanların arttırılması, bakımı ve temizliği noktasında çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen taleplere de duyarsız kalmıyor. Geçtiğimiz günlerde Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’nun daire başkanlarının Müftü Alim Efendi Bulvarı’nda yaptığı incelemeler sırasında 5700 Sokak sakinleri tarafından yeşil alan bakımı ile ilgili gelen talepler üzerine, programda olan iş öne alınarak, hızla çalışma başlatıldı. Bölgeye izinsiz atılan molozların toplandığı, ağaç budamalarının yapıldığı, temizlik ve bakım işlemlerinin yürütüldüğü çalışmalar, mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

“Güzel bir alan haline getireceğiz”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ve Mezarlıklar Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Yaklaşık 10 bin metrekare alana sahip ve daha önce fidanları dikilmiş olan 5700 Sokak’ta Muhtarımız Aynur Tava ve burada oturan site sakinlerinin talebi üzerine zaten iş planımızda bulunan yeri biraz daha öne çekmiş olduk. Bu alanı tekrar bir güncelleme yapmaya başladık. İlk olarak kaçak dökülen molozları kaldırıyoruz. Ağaçları budayarak bakıma aldık, fidanların korunması için çekilmiş olan tel örgünün işlevini yitirdiğini gördük ve kaldırdık. Alanın temizliği ve bakımı konusunda elimizden gelen her şeyi yaptıktan sonra buraya 100 kadar iğde ağacı dikmeyi planlıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün hassasiyetinden yola çıkarak 5700 sokağın peyzaj alanının çok güzel bir hale getirileceğine dair vatandaşlarımıza söz verdik. Bu sözümüz doğrultusunda elimizden gelen ne varsa yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4