Yeni Nesil Mekanik Sayaçlar Çullugörece’de Anlatıldı

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik ile Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Saruhanlı ilçesine bağlı Çullugörece mahallesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek yeni nesil mekanik sayaçlarla ilgili bilgilendirme yaptı.

Yeni Nesil Mekanik Sayaçlar Çullugörece’de Anlatıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla sayaçlardan ve muhafaza kutularından herhangi bir ücret alınmayacağını belirten Çevik, okuma personelinin evin içine girmeden sayaçlardaki radyo frekans sistemi sayesinde uzaktan okuma yapabileceğini söyledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurum olarak, personel, araç, zaman, kaynak tasarrufu sağlamak ve hizmet kalitesini artırmak gayesiyle; altyapısı yenilenen, program kapsamında olan köyden ve beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde bulunan abonelerin mevcut mekanik sayaçlarını uzaktan okumalı mekanik sayaç ile değiştirmeye devam ediyor. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, bu uygulamayı anlatmak üzere Saruhanlı ilçesine bağlı Çullugörece mahallesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Çevik’e Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şerafettin Yüncüoğlu, Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Serdar Özgedik ve MASKİ İlçe Şefi Kerim Ali Oruç Orhan eşlik etti.

Sayaçlar ile ilgili detaylar vatandaşla paylaşıldı

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Çullugörece’de 220 abonemiz var. Yeni sayaçların ve muhafaza kutularının montajı ücretsiz yapılacak ve ne sayaç için ne de muhafaza kutusu için vatandaştan herhangi bir ücret alınmayacak. Vatandaşımız misal tarlasına gidiyor. Evde kimse yok. Sayaçlar da genelde avluda ya da hanenin içinde olduğu için okuma yapmakta zorlanılıyor. Okumacı arkadaşımız bir araç ile mahallenin içerisinde radyo frekansı ile tüm sayaçları kısa bir sürede okuyacak” dedi.

Kamu kaynakları da korunuyor

Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Sayaçlarımız özellikle köyden mahalleye dönüşen yerlerde hanelerin içinde yer alıyor. Ekiplerimiz bu yüzden genellikle sayaçları okumakta zorlanıyorlar. Mekanik bir sayaç. Bununla ilgili bir yanlış anlaşılma olmasın. Sadece bir farklı özelliği var. Radyo dalga yayını yapıyor. Personelimiz geldiği zaman arabadan inmeden ya da yürürken sayacı okuyabilecek. Kamu kaynaklarını da korumuş olacağız” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4