Yeniköy ve Çarıkballı'nın Kırk Senelik Sorunu Çözüldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, yol yapım çalışmaları tamamlanan Kula ilçesine bağlı Yeniköy ve Çarıkballı mahallelerinin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Yeniköy ve Çarıkballı'nın Kırk Senelik Sorunu Çözüldü
banner43

Mahalle muhtarları, ihtiyaç duydukları yol yapım çalışmalarının tamamlanmış olması nedeniyle başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mahalle muhtarlarını sık sık ziyaret ederek taleplerini yerinde dinleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, yol yapım çalışmalarının tamamlandığı Kula ilçesine bağlı Yeniköy ve Çarıkballı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Yapılan ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Ergün Aksoy, Kula Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Faik Şentürk, Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı personelleri, Yeniköy Mahalle Muhtarı Mehmet Aydın ve Çarıkballı Mahalle Muhtarı Muammer Akkuş bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula'nın Yeniköy Mahallesi’nin bağlıları ile Çarıkballı Mahallesi’nin bağlıları arasında bağlantıyı sağlayan yaklaşık 3 kilometrelik yolda sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi. Mahallelerde yapılan sathi kaplama yol çalışmasıyla birlikte, Yeniköy ve Çarıkballı mahalleleri artık güvenle seyahat edebiliyorlar. Yapılan ziyarette bulunan Yeniköy Mahalle Muhtarı Mehmet Aydın ve Çarıkballı Mahalle Muhtarı Muammer Akkuş mahallelerine yapılan yollarla ilgili övgü dolu sözler sarf ettiler.

Başkan'a Teşekkür

Yol yapım çalışmaları nedeniyle memnuniyetlerini paylaşan mahalle muhtarları, hem yolları hakkında bilgiler verdiler hem de emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Yeniköy Mahalle Muhtarı Mehmet Aydın; “Kırk senedir yapılmayan yollarımız yapıldı. Tozun çamurun içinde gidip geliyorduk. Bu yol Yeniköy ve Çarıkballı mahalleleri arasında atıldı. Toplamda 3 kilometrelik yol yapıldı. Toz çamur çok berbattı. Bizim burada sürekli işçiler çalışıyor. İşçiler gelip gidemiyordu. Arabalarımız çıkamıyor, sürekli traktörlerle çekiyorduk. Şimdi şükür çok memnunuz. Kırk sene sonra bu hizmete kavuştuk Allah'a şükür. Cengiz başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

Çarıkballı Mahalle Muhtarı Muammer Akkuş; “Büyükşehir Allah razı olsun bizim orada 2 kilometrelik sathi kaplama çalışması yaptı. Önceden çok sıkıntı çekiyorduk. Artık çok iyi oldu yolumuz çok memnunuz. Cengiz Başkanımız ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan'dan Hediye

Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Ergun Aksoy, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına muhtarlara duvar saati, mahalleli vatandaşlara da şapka hediye etti.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4