YUNUSEMRE BELEDİYESİ AİLE AKADEMİSİ BAŞLADI

Yunusemre Belediyesi Aile Akademisi başladı. İlk seminer “Mutlu Aile Olmanın Sırları” olurken; Aile Danışmanı Sema Yıldırım, ailelere evlilikte yaşanan sıkıntıları aşmanın yollarını anlattı.

YUNUSEMRE BELEDİYESİ AİLE AKADEMİSİ BAŞLADI

Yunusemre Belediyesi, farkındalık yaratacak bir çalışmaya daha imza atıyor. Aile Akademisi adı altında seminerler dizisi başlatan Yunusemre Belediyesi, yüzlerce aileye ulaşarak yaşadıkları sıkıntıları aşmalarında yardımcı olmayı hedefliyor. Seminerlerin ilki Mutlu Aile Olmanın Sırları oldu. Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonunda verilen seminere Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin eşi Dr. Melek Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Şule Uygur, Sevinç Kibar, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç’ın eşi Sevde Ataç, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara’nın eşi Nur Çaykara, Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy’un eşi Ayten Uslusoy, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu’nun eşi Elif Çipiloğlu, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz’ün eşi Özlem Katıöz, AK Parti Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Kaplan, AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, Manisa Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Tuğba Yılmaz, KADEM Manisa İl Temsilcisi Dr Ümit Atman, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

AİLE AKADEMİSİNİ ANLATTI

Seminerin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Yunusemre Belediyesi olarak, sosyal projelere önem veriyoruz. Bünyemizdeki Kadın ve Aile Müdürlüğümüz de bunun en güzel örneği aslına bakarsanız. Biz biliyoruz ki toplumun temeli aile, ailenin de yapı taşı kadındır. Kadın ne kadar bilinçli, eğitimli olursa toplumun, dolayısıyla da ülkenin gelişmesi o denli hızlı olur. Bir sosyal projemizin daha startını vermekten mutluluk duyuyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi önderliğinde başlattığımız Aile Akademisi ile sık sık sizlerle bir araya gelmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

EVLİLİKTE YAPILAN HATALARI ANLATTI

Konuşmanın ardından söz alan Aile Danışmanı Sema Yıldırım, mutlu aile olmanın sırlarını izleyicilerle paylaştı. Kadının aile içindeki toparlayıcı, yönetici etkisini daha da güçlendirecek tüyolar veren Yıldırım, evlilikte sık yapılan hatalı davranışların yerine nasıl davranılması gerektiği, eşlerin doğal farklılıklarını, eşler arasında çatışma nedenleri ile nasıl baş edilmesi gerektiği gibi konularda katılımcıları bilgilendirdi. Seminer sonunda Sema Yıldırım’a çiçek veren Dr. Melek Çerçi, kendisi ile dostluklarının uzun yıllar öncesine dayandığını belirterek verdiği değerli bilgiler için teşekkür etti.

BAŞKAN ÇERÇİ KONFERANS SONRASI İZLEYİCİLERLE BULUŞTU

Konferans sonrası Aile Danışmanı Sema Yıldırım ve izleyicilerle bir araya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi etkinlik salonunda kurulan stantları da ziyaret etti.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4