Yunusemre Belediyesi "Yarına kadar bazı birimlerimizde hizmet veremiyoruz"

Manisa’da etkili olan aşırı yağış ve fırtına nedeniyle Yunusemre Belediyesi ana yerleşke binalarında meydana gelen su baskınından dolayı dilekçe, imar, tahsilat vb. bazı hizmetler kısa süreliğine aksadı.

Yunusemre Belediyesi  "Yarına kadar bazı birimlerimizde hizmet veremiyoruz"

Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Kalkan ile beraber olayın yaşandığı alanda incelemede bulunan Başkan Çerçi, “Gece aşırı lodos ve şiddetli yağmur yağmıştı. Hizmet binalarımızın güneyinde bulunan Batı Kışla ile sınırı oluşturan duvarın bir bölümü yıkıldı. Yarına kadar bazı birimlerimizde hizmet veremiyoruz” dedi.

Şiddetli fırtına ve yağış Manisa’yı olumsuz etkiledi. Aşırı yağış ve fırtına nedeniyle Yunusemre Belediyesi ana yerleşke hizmet binalarının güneyinde bulunan Albay Arif Seyhun Kışlası (Batı Kışla) ile sınırı oluşturan duvarın bir bölümü yıkıldı. Askeriye içerisinde biriken su ve çamur duvarın yıkılmasıyla birlikte belediye hizmet binalarının zemin katlarına girerek elektrik ve bilgi işlem sistemlerini kullanılamaz hale getirdi. Olayın oluşmasıyla birlikte sorunu çözmek için belediye ekipleri teyakkuza geçti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan ile beraber alanda incelemede bulundu. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Sizin de gördüğünüz gibi batı kışla hemen komşumuz. Orayla aramızdaki duvar arkasında belirli bir su birikmesi olmuş. Gece aşırı lodosla birlikte şiddetli yağmur yağmıştı. Yaklaşık 50 yıllık olan bu duvar su birikintisine dayanamamış ve gece göçmüş. Duvarda yaklaşık 45 metre uzunluğunda bir göçük var. Bu göçükten sonra oradan bir hayli sel gelmiş bahçemize. O sırada hem İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz hem ana binamızda zemin katlara su ve çamur dolmuş. Arkadaşlarımız gece hemen elektrikleri keserek müdahale etti. Sular boşaltılıyor tahliye ediliyor. Tugay Komutanımız az önce ziyaret etti. Göçük olan yeri beraber inceledik. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaları konuştuk. Bilgi işlem ve elektrik kabloları hasar görmüş. Yarına kadar bazı birimlerimizde hizmet veremiyoruz. Çok büyük bir hasar yok. Yarına kadar burada çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yıllar önce biz Milli Savunma Bakanlığımızdan buradaki yol ile ilgili projemizi onaylatmıştık. Onun protokol ve çalışmaları devam ediyor. Çok hızlı bir şekilde bitireceğiz. Su tahliyelerine bakarak aşırı yağmurlarda sel olmaması yönünde zemin tahliye drenaj çalışmaları yapılacak. Burada büyük bir meydan projesini de belediye ve kaymakamlık hizmet binalarıyla birlikte hayata geçirmek için son hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah 2 sene içerisinde burada çok güzel bir projeyi Manisa’ya kazandıracağız” dedi.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4