YUNUSEMRE İLE KUAFÖRLÜĞÜ ÖĞRENİYORLAR

​​​​​​​Yunusemre Belediyesi Yeni Mahalle Hanımlar Lokali’nde açılan kuaförlük kursuna katılan hanımlar, hem keyifli zaman geçiriyor hem de yeni bir meslek öğreniyor.

YUNUSEMRE İLE KUAFÖRLÜĞÜ ÖĞRENİYORLAR

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı projeler ile takdir toplayan Yunusemre Belediyesi, bünyesinde kurduğu hanım lokalleri ve meslek edindirme kurslarında binlerce vatandaşa ulaşıyor. Lokallerde en fazla ilgiyi gören kurslardan biri de kuaförlük. Yeni Mahalle Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kurslarında haftanın 3 günü düzenlenen kursta 15 kursiyer eğitim alıyor. Kursa katılan bayanlar, saç bakımı ile makyaj yapmayı öğreniyor. Eğitime ilginin oldukça yoğun olduğunu dile getiren Kurs Eğitmeni Betül Kocabay,  öğrencilerin kuaförlük mesleğinin inceliklerini öğrenerek gelişim kaydettiğini söyledi. Kocabay, “Topçu Asım ile Yeni Mahalle Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kurslarında hanımlarımıza kuaförlük mesleğinin inceliklerini öğretiyoruz. Kurslarımızda hanımlar hem sosyalleşme imkânı buluyor hem de yeni bir meslek öğreniyor. Amacımız hanımların eğlenerek ve öğrenerek burada güzel bir şekilde zaman geçirebilmesi. Kursumuzun faaliyete geçmesinde emeği olan Yunusemre İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Yunusemre Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİM KENDİ SALONUMU AÇMAK

Kursiyerlerden Ayşe Erkun da kurstan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle anlattı: “3 yıl önce kendi çevremden gördüğüm kadarıyla kuaförlüğe ilgim oluştu. Burada çok samimi bir ortamla karşılaştım. Eğitimi tamamladığımda hedefim kendime bir salon açmak.”

Meryem Suziyan ise yaptığı açıklamada kendisini geliştirerek salon açmak istediğini belirtti. Suziyan, “Burada kendimi geliştirip dükkânımı açmak istiyorum. Çok samimi bir ortamımız var. Burada zaman çok güzel ve hızlı geçiyor” dedi.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4