YUNUSEMRE VE İHH SOKAK HAYVANLARININ YANINDA

Yunusemre Belediyesi, kışın zorlu hava koşullarından sokak hayvanlarının etkilenmemesi için ilçenin belirli noktalarına yuvalar konuşlandırırken; Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen talepleri de geri çevirmiyor.

YUNUSEMRE VE İHH SOKAK HAYVANLARININ YANINDA

‘Onlar Bize Emanet’ sloganı ile çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçenin belirli noktalarına kedi ve köpek evi konuşlandırıyor. Yunusemre Belediyesi bu konuda faaliyette bulunmak isteyen Sivil Toplum kuruluşlarından gelen talepleri de geri çevirmiyor.  Bu konuda gerçekleştirdikleri talebin karşılanmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten İHH Manisa İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Turhan, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Turhan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz mazlumların mağdurların yanındayız. Tabi bu arada hayvanlarımızı da unutmuyoruz. Yaratılanı yaradandan ötürü seviyoruz düsturuyla hareket ederek Yunusemre Belediyemizle birlikte kulübeleri ve mamaları ihtiyacı olan hayvanlarımıza ulaştıracağız. Destek verdikleri için Yunusemre Belediyemize ve Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Belediye olarak sokak hayvanlarının daima yanında olduklarını belirten Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Halil İbrahim Özcan ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu soğuk havalarda sokak hayvanlarımız aç açıkta kalmasın diye elimizden geleni yapıyoruz. Sağ olsunlar Mehmet Turhan Başkanımız da bu çalışmalara destek vermek istediklerini ifade etti. Biz de kedi köpek evi ve mama desteğinde bulunduk. Onlar da ihtiyaç olan bölgelere bu desteğimizi ulaştıracaklar. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4