Zıraman, Altıyla Üstüyle Yenileniyor

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Selendi’nin Zıraman Mahallesinde 5 kilometrelik altyapı çalışmasında sona yaklaştı.

Zıraman, Altıyla Üstüyle Yenileniyor

Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir de mahalleyi ziyaret ederek çalışmaları inceledi. Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir, “Kırsal mahallelerimizin kalkınması için, merkez mahallelerden farkı kalmaması için yoğun mesai harcıyoruz” dedi.

154 Mahalle Projesiyle kırsal mahalleleri sağlıklı alt ve üstyapıyla tanıştıran Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Selendi’nin Zıraman Mahallesinde de çalışmalarında önemli aşama kaydetti. Mahallede 2 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmasında ana hat döşeme işi tamamlandı. 3 kilometrelik içme suyu hattı döşeme çalışmasında ise yarıya gelindi. Altyapı çalışmalarının ardından ise 12 bin metrekarelik üstyapı çalışması gerçekleştirilecek. 50 bin metreküplük prefabrik içme suyu deposu da kazandırılan mahalleye daha sağlıklı bir çevre için 5 adet foseptik de yapılacak.

“Bittiğinde her şey çok güzel olacak”

Mahalle Muhtarı Bayram Sağlam, “Eski hatlarımız 65 yıllıktı. Sürekli patlaklar oluyordu. Musluklarımızdan küflü sular akıyordu. Kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları bitme aşamasında. Şu an su boruları döşeniyor. Bittiğinde her şey çok güzel olacak. Ondan sonra taş döşemesi yapılacak. Cazibeli su kaynağımız var. Onun 3 kilometrelik hattı yenilenecek. Bu çalışmalardan dolayı Cengiz Başkanımıza teşekkür ederim” dedi. 

Kırsal mahalleler MASKİ’yle kalkınıyor

Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün vizyonu doğrultusunda Selendi ilçemize bağlı Zıraman Mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatları gerçekleştiriyoruz. Mahallemizde 2 kilometre kanalizasyon, 3 kilometre de içme suyu hattı imalatı yapıyoruz. Kırsal mahallelerimizin kalkınması için, merkez mahallelerden farkı kalmaması için yoğun mesai harcıyoruz. Çalışmaların hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4