100 BİN TL'LİK BAĞIŞ

100 BİN TL'LİK BAĞIŞ
manisa_musiad_03

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa’da her gün 400 kişiye iftar yemeği veriyor. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle canlı bağlantı yaptığı Manisa Cumhuriyet Meydanındaki organizasyonu MÜSİAD üstlenmişti. MÜSİAD Manisa Başkanı Abdullah Tekin, dernek olarak 30 gün boyunca ihtiyaç sahipleri için 100 Bin TL’lik bir bütçe ayırdıklarını açıkladı. Başkan Tekin, “Ramazan ayı ahiret ticareti için gayet karlı bir pazardır. Bunun bilincindeyiz” diyerek mesaj verdi.

Eyüp Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftarda, Başbakan Erdoğan, 19 ilde yapılan MÜSİAD iftarlarına video konferansla canlı bağlantı yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği iftar yemeğine telekonferans yöntemiyle katılmış ve Manisalılara seslenmişti. Canlı bağlantı esnasında Başbakan Erdoğan ile MÜSİAD Başkanı Abdullah Tekin karşılıklı selamlaşmış, bu önemli organizasyona alandaki yüzlerce kişi şahitlik etmişti.

Günde 400 kişiye iftar yemeği vererek sosyal sorumluk örneği sergileyen MÜSİAD Manisa yönetimi bu alanda bir çok hayırsever kurum ve kuruluşu geride bıraktı. Yapılan son organizasyonla kamuoyunda takdir toplayan MÜSİAD, Ramazan ayı boyunca toplam 100 Bin TL’lik iftar yemeği vermiş olacak.

“EN KARLI ALIŞ VERİŞTİR BU”

Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Vali Erdoğan Bektaş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve MÜSİAD yönetiminin hazır bulunduğu organizasyonda açıklamalar yapan MÜSİAD Manisa Başkanı Abdullah Tekin derneğin yardım faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi. Tekin şöyle devam etti: “Ramazan, aynı zamanda Kur'an ayıdır. Dünyanın, özellikle İslam aleminin içinde bulunduğu çatışma ortamı, insanlığın son peygamber Hz. Muhammed in getirdiği evrensel mesaja ne kadar muhtaç olduğunu açıkça göstermektedir. Müsiad ailesi olarak bizler bu açıdan Dini değerlere sahip çıkarak toplumun maddi ve manevi bakımdan zenginleşmesine öncülük ederek güçlü bir Türkiye ile dünya huzuruna katkı sağlamak hedefi ve gayreti içindeyiz. Büyük ve güçlü Türkiye dışarıdan ve maalesef içeriden bazı güçler tarafından engellenmek istenmektedir. Ancak , bu engellemeler karşısında en büyük güç kaynağımız milletimizin feraseti, sağduyusu, birlik ve beraberliğidir. Milletimiz barış ve huzur ortamını bozmaya çalışanların tüm çabalarına rağmen geçtiğimiz yerel seçimlerde milli iradeye sahip çıkmış, kendisini temsil edecekleri sandıkta belirlemiştir.

Şimdi de önümüzde çok önemli bir cumhurbaşkanlığı seçimi bulunmaktadır. Cenab-ı Allah yüce Kur-anda “ Ramazan ayı, insanlara yol gösterici , doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur-anın indirildiği bir aydır “ buyurmaktadır. Milletimiz bu önemli süreçte , Ramazan Ayı’nın, Kur-an Ayının bereketi ile doğruyu eğriden ayıracak, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecek, kendinden olan bir 'cumhurbaşkanı ' seçecektir.

Devletimizin yapısı, milletimizin inançları sağlam temeller üzerindedir. Bu nedenle ülkemizde yaşanan son hadiselerin etkisi geçici olacak, devletine bağlı, milli ve manevi değerlerle donanmış nesiller ile kalkınma yürüyüşümüz devam edecektir.Ramazan-ı şerifinizi tebrik eder, bu mübarek Kur’an ayının, ülkemiz ve tüm İslam alemine huzur, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ederim.”
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 09:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4