2 MAHALLEDE YUNUSEMRE SOFRASI

2 MAHALLEDE YUNUSEMRE SOFRASI
yunusemre_muhtar_13

Manisa Yunusemre Belediyesi Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında iki ayrı mahallede iftar yemeği verdi. Bin 500’den fazla vatandaşın katıldığı programlarda geleneksel Ramazan gösterileri ilgiyle izlendi.

Yunusemre Belediyesi'nin iftar sofrası Laleli ve Güzelyurt Mahallesi'nde kuruldu. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, iki ayrı noktada kurulan iftar sofrasına giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Masaları tek tek gezen Başkan Çerçi'ye mahalleli yapılan organizasyon için teşekkür etti.

Laleli Mahallesi Türk Hava Kurumu İlkokulu'nda kurulan iftar sofrasında yaklaşık bin kişi ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını açtı. Vatandaşlara iftar öncesi ve sonrası Türk Tasavvuf Musikisi konseri verildi. Çocuklar Hacivat ve Karagöz oyunu ile doyasıya eğlendi. Etkinlik boyunca gönüllerince eğlenen çocuklara Osmanlı macunu ve balon dağıtıldı. Gecenin sonunda minik semazenler gösterileriyle vatandaşları kendilerine hayran bıraktı.

İLİM YAYMA CEMİYETİ’YLE ORTAK ETKİNLİK

İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi katkılarıyla ikinci iftar sofrası Güzelyurt Mahallesi Yunusemre Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kuruldu. İftar öncesi ve sonrası Kur'an-ı Kerim okundu. Ezanın okunmasıyla birlikte yaklaşık 500 kişi oruçlarını açtı. Yemeğe İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şube Başkanı Recep Özgüvenç ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2014, 12:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4