AHMET'İN DRAMINA KAYITSIZ KALMADI

AHMET'İN DRAMINA KAYITSIZ KALMADI
cerci_yardim_elini_uzatti

Manisa'da 5 yıl önce eşi ile birlikte yaptığı kaza sonucu felç kalan ve eşini kazada kaybeden Ahmet Kaytancı Yunusemre Belediyesi'nin Ramazan etkinliğini izlemek üzere anne ve babasının yardımıyla okul bahçesine getirildi. Herkes sandalyesinde otururken o, beş yıldır üzerinden hiç kalkamadığı tekerlekli sandalyesinde olan biteni izledi ve farklı bir gece yaşadı. Ahmet'in dramını Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi de fark etti. Yanına oturan Çerçi, onunla sohbet etmeye çalıştı. Aileden oğullarının durumuyla ilgili bilgi aldı. Ahmet için Yunusemre Belediyesi gerekeni yapmak için harekete geçti.

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yaşayan Kaytancı ailesi felç durumdaki oğullarını her gün evin önündeki dik merdivenden zorluklarla çıkartıyor. 5 yıl önce eşi ile birlikte yaptığı kaza sonucu felç kalan ve eşini kazada kaybeden 28 yaşındaki Ahmet Kaytancı, annesi ve babasının çabaları ile hayata tutunuyor.

ÇERÇİ'DEN AİLEYE YARDIM SÖZÜ

Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Ahmet Kaytancı ailesi ile birlikte Yunusemre Belediyesi'nin Ramazan etkinliğine katıldı. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi gecede tekerlekli sandalye ile etkinlikleri izleyen Ahmet Kaytancı'yı fark ederek yanına yanaştı. Annesi Zeynep Kaytancı ve babası Adnan Kaytancı'dan bilgi aldı. Kaytancı ailesi ise oğullarını her gün dik merdivenden tekerlekli sandalyeleri ile birlikte dışarı çıkarttıklarını ve büyük zorluklar çektiklerini söyledi. Başkan Çerçi ise aileye sorunları çözmeleri noktasında söz verdi.

Ahmet Kaytancı ile yakından ilgilenen Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nün söz konusu evde gerekli incelemeyi yapacağını söyledi. Kaya, "Yapılabilecek ne varsa yapacağız" diye konuştu.

5 YILDIR SÜREN DRAM

Oğlunun 2009 yılında bayramlaşmak için eşi ile birlikte Saruhanlı'ya giderken kaza yaptıklarını belirten baba Adnan Kaytancı, "Oğlum ve eşi köye giderken Karaağaçlı Kavşagı'nda kaza geçirdi. Kaza sonucu eşini kaybetti. Konuşamıyor ve katı yiyecek veremiyoruz. 6 ay yoğun bakımdan sonra hayatta kalabildi. 5 yıldır yürüyemiyor ve yatalak. Mümkün olduğunca yapılan etkinliklere oğlumu götürmeye çalışıyorum. Bizim merdiven sorunumuz var. Ben her zaman evde olmadığım için eşim oğlumu merdivenlerden çıkartamıyor. Ben asansörcü ile konuştum. 7 bin TL fiyat verdi. Ama benim maddi imkanım bu asansörün yapılmasına yetmiyor. Gerekenleri yapılması için yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.

Oğluyla ilgilenmedikleri zaman morali bozulduğunu vurgulayan anne Zeynep Kaytancı şöyle konuştu: "Kendi oğlum olduğu için bakımı hiç zor gelmiyor. Gözüm gibi bakıyorum. Küçükken nasıl baktıysam şimdi de öyle bakıyorum. Dışarı çıkarmak istediğimizde çıkaramıyoruz. Yunusemre Belediyesi'nin bir etkinliği vardı. Oraya götürdük. Orada çocukları görüp eğleniyor."
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 09:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4