'BASIN DEMOKRASİNİN TEMEL UNSURUDUR'

'BASIN DEMOKRASİNİN TEMEL UNSURUDUR'
kenan_tokgoz_24

Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz, 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladı.

Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, sansürün kaldırılışının 106. yıldönümünde tüm basın mensuplarının bayramını kutladı.

Gazetecilik faaliyetinin halkı bilgilendirme, eğitme, eğlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri olduğunu hatırlatan Tokgöz, “Halktan aldığı güçle kamuoyunun haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olan basın, aynı zamanda etkin bir denetim organı olma konumuyla da demokrasinin vazgeçilmez temel unsurlarından biridir” dedi.

Sansürün kaldırılışının 106. yıldönümünde basın özgürlüğünün önemini vurgulayan Tokgöz, “Bireyler ve toplumlar için önemli görevler üstlenmiş olan basın kuruşları ile bu sektörde görev alan gazetecilerimiz her türlü baskı ve şiddetten uzak, maddi -manevi hiçbir baskı ve etki altında kalmamadan görevlerini yapabilmelidir. Bu durum kamu yararını gözeten bir habercilik anlayışının korunması açısından çok önemlidir. Bu vesileyle kamu yararını önceleyen bir habercilik anlayışıyla çok zor fiziki ve ekonomik şartlarda zaman ve mekan gözetmeksizin görevlerini büyük bir özveriyle yerine getirmeye çalışan değerli basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, bu zorlu görevlerinde kendilerine başarı dileklerimi sunuyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 08:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4