BAŞKAN ÇERÇİ'DEN BAYRAM MESAJI

BAŞKAN ÇERÇİ'DEN BAYRAM MESAJI
mehmet_cerci_27

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bayramlarda birlik ve beraberliğin en üst seviyeye ulaştığını vurgulayan Başkan Çerçi, “Maalesef başta Gazze olmak üzere İslam Coğrafyası büyük acı ve gözyaşıyla bayramı karşılıyor. Bu acıların bir an evvel son bulmasını diliyorum. Bayramın tüm İslam aleminin birlikteliğine ve kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, “Bayramlar toplumsal dayanışma ve kaynaşmanın sembolüdür.” diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti: “Bayramlarda büyükler hatırlanır, küçükler sevindirilir. Ebediyete göç etmiş olanların kabirleri ziyaret edilip, onlar için dua edilir. Hayırların dağıtıldığı gündür bayramlar. Bayramlar; dünyadaki tüm Müslüman toplumların acılarının paylaşıldığı günlerdir. Bayram barıştır, kardeşliğin yeniden ve her seferinde daha güçlü bir şekilde tesisidir. Bayramlar savaşların anlamsızlığını, huzurun değerini ortaya koyan en güzel örektir.”

YUNUSEMRE BELEDİYESİ HALKLA BÜTÜNLEŞTİ

Yunusemre Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca her mahallede bir etkinlik sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatan Başkan Çerçi, “1 ayda 30-40 bin kişiyle iftarlarda buluştuk. Bunun yanı sıra Yuntdağı ve kenar mahallelerdeki çocuklarımızı, kadınlarımızı Manisa’ya getirerek gezdirdik, lunaparkta eğlenmelerini, farklı bir gün geçirmelerini sağladık. Her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarımızla buluştuk, onlarla hasbihal ettik. Yunusemre Belediyesi ile ilçe halkı bütünleşti. Bu vesileyle tüm Yunusemreli ve Manisalı hemşehrilerimin Ramazan bayramını kutluyorum. Bayramın ülkemize ve milletimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum” dedi.

BURUK BAYRAM…

İslam coğrafyasında bayramın büyük acı ve gözyaşıyla karşılandığına dikkat çeken Başkan Mehmet Çerçi, “Maalesef dünyanın çeşitli yerlerinde Müslümanlar bombaların, kurşunların yağmur gibi yağdığı, kan ve gözyaşı içinde bayrama giriyor. İslam coğrafyası bu vahim süreci yaşarken bizler buruk ve hüzünlü bir şekilde bayramı karşılıyoruz. Müslümanların huzur ve refahı için bu bayramın bir başlangıç olmasını diliyorum. Savaşlar son bulsun, Müslümanlar huzur içinde bayram yapsın. Bayramlar birlikte güzel. Mutlu ve huzurlu bir bayram dileğiyle.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 22:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4