BEKTAŞ, BASIN BAYRAMINI KUTLADI

BEKTAŞ, BASIN BAYRAMINI KUTLADI
vali_erdogan_24

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Bektaş “Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır.

Basın; meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahiptir.

Büyük Önder Atatürk’ün, “Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırmada, bir milletin ihtiyaç duyduğu düşünsel gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesinin sağlanmasında basın, başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür" sözü, basına verdiği büyük önemi göstermektedir.

Basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihi, Türk basınının gelişmesinde ve ifade özgürlüğünün yerleşerek bugünlere ulaşmasında bir dönüm noktası olmuştur. Basın özgürlüğü, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim oluşumunda yapı taşıdır.

Manisa’mızın tanıtımı, gelişmesi ve her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında İlimizde görev yapan yaygın ve yerel basın mensuplarının ilkeli, tarafsız, sorumluluk bilinci ve özveriyle yaptıkları çalışmaları takdirle karşılıyor, bundan sonra da aynı duyarlılığı göstereceklerine inanıyorum.

Bu düşüncelerle, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, selam ve sevgiler sunuyorum” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 08:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4