BELEDİYELERİN MAL PAYLAŞIMI TALEPLERİ YENİDEN DEĞERLENDİRİLDİ

BELEDİYELERİN MAL PAYLAŞIMI TALEPLERİ YENİDEN DEĞERLENDİRİLDİ
mal_paylasim_15

Manisa’nın büyükşehir olması ve İl Özel İdaresi’nin kapanması nedeniyle İl Özel İdaresi ve belediyelere ait malların paylaşımı konusundaki belediyelerin değişiklik talepleri yeniden değerlendirildi.

Valilik Brifing Salonunda Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, belediyelerin ilgili birim müdürleri ile Devir Tasfiye Komisyonu üyeleri katıldı.

Vali Bektaş toplantı öncesi yaptığı konuşmada, Manisa’nın büyükşehir olması ve İl Özel İdaresi’nin kapanması nedeniyle İl Özel İdaresi ve belediyelere ait malların paylaşımı konusunda Manisa Valiliği Devir Tasfiye Komisyonu tarafından bir dizi işlem yapıldığını belirterek bunun bazı tartışmalara neden olduğunu söyledi.

Vali Bektaş şöyle konuştu:

“İşlemlerin bir kısmıyla alakalı özellikle seçimden önce var olmayıp seçimden sonra oluşan merkez iki ilçe ile büyükşehir belediyesinin tereddütlerini duyuyorduk. Bu konuda daha önce iki ilçe belediye başkanımızla bir araya gelmiştik. Daha sonra da Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimizle bir araya geldiğimizde herkesin kendine göre bu tasfiye konusunda bazı değişiklikler arzusu içinde olduğunu, bu taleplerin yazılı olarak verilmesi halinde durumu yeniden değerlendireceğimizi söylemiştik. Bugün o yeniden değerlendirmeyi yapmaya çalışacağız. Umarım mümkün olduğu kadar az tartışmalı bir süreçle bu işi herkesin razı olacağı bir hale dönüştürürüz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 10:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4