Büyükşehir Akhisar'da Yapılanmasını Tamamlıyor

Büyükşehir Akhisar'da Yapılanmasını Tamamlıyor
buyuksehir_akhisar_24

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar ilçesinde Büyükşehir Belediyesi’ne devri yapılan birimlerde incelemelerde bulundu. Akhisar köy dolmuş otoparkı, büyükşehir hizmet binası, oto terminal, şantiye, arıtma tesisleri ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 mahalleyi birbirine bağlayan yolun asfaltlanması çalışmalarını inceleyen Başkan Ergün, geçiş sürecinin tamamlanmasıyla birlikte tüm ilçelerde büyükşehir hizmet birimlerinin çalışmalarına başlayacağını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Akhisar ilçesinde yaptığı bir dizi incelemeye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, MHP MYK Üyesi Mustafa Enöz, Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz Gençoğlu, Kent Estetiği Daire Başkanı Serpil Çakır, Akhisar İlçe Koordinatörü Doğan Ensivri ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti. Başkan Ergün ve beraberindekiler, ilk olarak Akhisar köy dolmuşlarının kullandığı otoparkı inceledi. Söz konusu alanla ilgili Büyükşehir Belediyesi olarak bazı projelerinin bulunduğunu belirten Başkan Ergün, vatandaşlarla görüş alışverişinde bulundu. Akhisarlıların sorunlarını da dinleyen Başkan Ergün, köy dolmuşları için mevcut stadyumun alt kısmında bir otopark yapmayı planladıklarını, bu otoparkı hayata geçirmeleri durumunda köy dolmuşları için de yer ayıracaklarını söyledi.

Akhisarlılara nefes aldıran asfaltlama

Köy dolmuş otoparkı incelemesinin ardından Başkan Ergün, Dağdere Mahallesi’nden Akhisar ilçe girişine kadar olan ve 20 mahalleyi birbirine bağlayan yolda yürütülen asfaltlama çalışmalarını da inceledi. Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz Gençoğlu ve Akhisar İlçe Koordinatörü Doğan Ensivri’den çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Ergün, yoldaki düzenlemenin birçok mahalleye nefes aldıracağını söyledi. İncelemenin ardından yapımı tamamlanmak üzere olan Büyükşehir Hizmet binasını da inceleyen Başkan Ergün, müteahhit firmadan çalışmalar hakkında bilgi aldı, eksikliklerin giderilmesi için çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi. Ardından 2015 yılında MASKİ bünyesine alınacak olan Akhisar Atık Su Arıtma Tesisleri’ni de inceleyen Başkan Ergün, yetkililerden tesisler hakkında bilgi aldı.

Süreç daha da hızlanacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devri tamamlanan Akhisar Ototerminali ve şantiyesinde de incelemelerini sürdüren Başkan Ergün, inceleme gezisi hakkında açıklamalarda bulundu. Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı ziyaretinden sonra büyükşehirin vatandaşlara hizmet götüreceği birimlerle ilgili yapılan hizmet binalarını yerinde inceleme fırsatı bulduklarını belirten Başkan Ergün, “Sonuç itibariyle burada çalışacak koordinatörümüz ve ekibimizin çalışmaları günü gününe devam ediyor. En kısa sürede öncelikle büyükşehir hizmet binamızı açma ve orada yapılanmamızı sağlamak hedefimiz. Asfalt şantiyemizde incelemeler yaptık. Köy yollarımızda kısmi asfaltlama çalışmalarımıza başladık. Bundan sonra bu süreç daha da hızlanmış olacak” dedi.

Bütün birimlerde yapılanma sağlandı

İlçelerde birimleri teslim aldıkça, büyükşehir olarak hizmetleri vatandaşlara götürmeyi amaçladıklarını vurgulayan Başkan Ergün, “Bütün ekibimizle Genel Sekreterimiz, MASKİ Müdürümüz, bütün daire başkanlarımızla beraber yerinde eksiklikleri görerek, bir an önce bu eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akhisar’ın da terminalini teslim aldık. Orada bütün birimlerimizde çalışan yapılanmamız sağlandı. Mezbahanın da devir teslimi yapıldı. Arıtmanın da yılbaşı itibariyle MASKİ bünyesine alınması hazırlığı başladı. Tabi bir geçiş döneminden geçiyoruz. Bunları 1-2 ay içerisinde netleştirdiğimiz takdirde bütün her yerde birimlerimiz personelleriyle beraber çalışmalarına başlayacak” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 09:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4