ÇİĞ SÜT DESTEKLERİ ÖDENİYOR

ÇİĞ SÜT DESTEKLERİ ÖDENİYOR
manisa_sut_birligi_ulvimurattunca

Manisa Süt Üreticileri Birliği, 2014 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında üçer aylık dönemler halinde ödenen çiğ süt desteklemesi 1. dönem hak edişlerinin çarşamba günü yetiştiricilerin banka hesaplarına yatırılacağını bildirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ulvi Murat TUNCA, “Bakanlığımız tarafından ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi, sağlıklı üretimin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması, kayıt sistemlerinin güncel tutulması ve hayvancılık politikalarının etkinliğinin arttırılması amacı ile yetiştiricilerimiz desteklenmektedir. 2014 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında ilk 3 aylık dönemde Ocak, şubat ve mart aylarında çiğ sütlerini onaylı işletmelere satan üreticilerimizin hesaplarına Çarşamba günü hak edişlerini yatırılacak” dedi.

DESTEKLEMELER EKONOMİYE KATMA DEĞER SAĞLIYOR

Desteklemelerin ekonomiye katma değer sağladığını belirten TUNCA “ Devletimizin hayvancılığa verdiği destekler, üreticilerimizin hayvancılığı sürdürmesi ve geliştirmesi açısından çok yararlı, üreticilerimiz aldıkları destekler ile ihtiyaçlarını gidermekte, aynı zamanda ekonomiye katma değer sağlamaktadır.” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 09:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4