Fiyat da Net Olacak Gramaj da

Fiyat da Net Olacak Gramaj da
manisa_zabita_07

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, ekmek ve pide satışlarındaki fiyat ve gramaj karmaşası nedeniyle fırınlarda denetim yaptı. Tüm esnaflara fiyat ve gramajları gösteren çizelgeleri vatandaşların görebilecekleri şekilde asmaları için uyaran ekipler, denetimlerine hafta boyunca devam edeceği belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, vatandaşların ekmek ve pide satışlarındaki fiyat ve gramaj karmaşası ile ilgili şikayetleri üzerine pide ve ekmek üreten fırınlarda denetim yaptı. İl merkezindeki tüm fırınları tek tek gezerek, fiyat ve gramajları gösteren çizelgeleri vatandaşların görebilecekleri şekilde asmaları konusunda esnafları uyaran zabıta ekipleri, konuya riayet etmeyen esnaflara ihtar verdi. Zabıta Şube Müdürü Mustafa Duman’ın da bizzat iştirak ettiği denetimlerde, kurallara uygun şekilde davranan esnaflara da teşekkür edildi.

Denetimler sürecek

Vatandaşların ekmek ve pide fiyatları ile gramajları konusunda kendilerine şikayetlerde bulunduğunu, bunun üzerine hızla denetimlere başladıklarını belirten Zabıta Şube Müdürü Mustafa Duman, “Pide ve ekmek üretimi yapan fırınlar, bağlı bulundukları Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kendilerine verilen fiyat ve gramaj çizelgelerini, vatandaşlarımızın görebilecekleri şekilde asmaları zorunlu. Bunun denetimini yaptık ve buna uymayan esnaflarımıza ihtar verdik. Hafta boyunca sürecek olan denetimlerimizin ardından yeniden denetim yaparak, ihtarlara uymayan esnaflarla ilgili tutanak tutma yoluna gideceğiz. Bizim amacımız ceza yazmak değil, vatandaşlarımızın aklında şüpheye yer bırakmayacak hizmetin yapılmasıdır” diye konuştu.

Fiyat ve gramajda net olmak zorundalar

Manisa’da pide ve ekmek üreten fırınların kurallara uygun şekilde hizmet vermek zorunda olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra da, “Büyükşehir Zabıta olarak bizlerin görevi, vatandaşlarımızın mutluluğunu sağlamaktır. Bu kapsamda ekmek ve pide fiyatları ile gramajları konusunda gelen şikayetler üzerine ilimiz merkezindeki tüm fırınlarda denetimlere başladık. Pide ve ekmek üreten ve satan fırınlar, vatandaşlarımıza fiyat ve gramaj konusunda net olmak zorundadır. Bu kurallara uymayanlarla ilgili denetim ve tavrımız nettir. Bunun böyle bilinmesini isterim” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 09:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4