GÜZGÜLÜ'NDEN KIRKAĞAÇ AÇIKLAMASI

GÜZGÜLÜ'NDEN KIRKAĞAÇ AÇIKLAMASI
kirkagac_yol_08

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde ziyaret ettiği Kırkağaç’ta, bozuk yollar nedeniyle esnafların dükkânlarının önüne yazı yazması ile ilgili açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına giren cadde ve sokakların Büyükşehir Meclisi’nden geçmemesi nedeniyle bu caddelerin sorumluluğunun halen ilçe belediyelerinde olduğunu ifade eden Güzgülü, “Cadde tespitlerinde Büyükşehir Belediye Meclisi bu caddelerin sorumluluğunu bize verdiği takdirde hemen planlamaya alınıp yapılacaktır” dedi.

Kırkağaç ilçe merkezinde yapılmayan cadde nedeniyle ilçe esnafının işyerlerinin önüne yazı yazması Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü’nün dikkatinden kaçmadı. Büyükşehir Belediyesi’nin Kırkağaç’ta düzenlediği Ramazan etkinliklerini izlemek için ilçeye giden ve esnafın dükkânlarının önüne yazdırdığı “Büyükşehir’e etkinlik için teşekkür eder, bizi en kısa zamanda bu tozdan kurtarmasını dileriz” yazısını gören Güzgülü, konu ile ilgili açıklama yaptı. Kırkağaç’ta esnaflarla görüşen Güzgülü, “Kırkağaç ziyaretinde bozuk olan yolları bizlerde tespit ettik. Bununla ilgili olarak esnafımızın dükkânlarının önüne yazdığı yazıyı gördük. Esnaf arkadaşlarımızla konu üzerine görüş alışverişinde bulunduk. İlçe merkezinde bulunan yolların sorumluluğu halen ilçe belediyelerine aittir. Çünkü Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına giren cadde ve parklar Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçmedi. Bu nedenle bu caddelerin bakımı halen ilçe belediyelerinin sorumluluğundadır. Eğer meclisimiz cadde tespitlerinde Kırkağaç’ta ki bu caddeyi bize devrettiğinde hemen planlamaya alınıp, gereği yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Biz Hizmetten Kaçmayız

İlçede bozuk yolların Kırkağaç’a yakışan bir görüntü olmadığını ifade eden Güzgülü, “Esnafımıza ve ilçe halkımız şikâyetlerinde haklılar. Biz hizmetten kaçmayız. Bu konuyla ilgili gerekli girişimlerimizi hemen yapacağız. Bugüne kadar imkânlarımız doğrultusunda ilçelerimize geçmiş dönemde her türlü desteği verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 10:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4