İlaçlama Çalışmaları Hızlandı

İlaçlama Çalışmaları Hızlandı
manisa_ilaclama_16

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, il genelinde ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Bu yıl yağışların yoğun olması nedeniyle ilaçlama çalışmalarının zaman zaman yapılamadığını ifade eden Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, “Şubat ayından bu yana sulak alanlarda yaptığımız ilaçlama çalışmalarına hız verdik. Ayrıca sokak ilaçlamalarına da 12 Haziran Perşembe günü itibariyle başladık” dedi.

Yaz aylarında vatandaşların sivrisinek, karasinek ve diğer haşereler ile ilgili şikâyetlerinin önüne geçebilmek amacıyla ilaçlama çalışmalarını Şubat ayından bu yana sulak alanlarda sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, sokak ilaçlama çalışmalarına da başladı. Bu yıl yağışların yoğun olması nedeniyle sulak alanların arttığına dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, ilaçlama ile ilgili on ayrı ekibin il genelinde çalışmalara hız verdiğini söyledi. Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte yetki alanlarının il genelini kapsadığına dikkat çeken Aykurt, “Şubat ayından bu yana il bütününde sulak alanların tamamı belirlenerek ilaçlamaları yapıldı. Ancak yağışlar nedeniyle ilaçlamaları sürekli yenilemek zorunda kaldık. Ekiplerimiz yağışların azalmasıyla birlikte çalışmalara hız verdiler. Halkımızın şikayetlerinin önüne geçebilmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Sokak İlaçlamaları Başladı

Sulak alanların yanı sıra sokak ilaçlamalarına da 12 Haziran Perşembe günü itibariyle başladığını ifade eden Aykurt, “Ekiplerimiz öncelikle Manisa merkezde tüm mahallelerimiz de ilaçlama çalışmalarını yürütüyorlar. Belli periyodlar halinde ilçelerimizde de ilaçlama çalışmalarına devam edilecek” şeklinde konuştu.

Hayvan Barınaklarını Ücretsiz İlaçlıyoruz

İlaçlama çalışmalarının 12 ay boyunca hayvan barınaklarında da devam ettiğini hatırlatan Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, “Büyükşehir ile birlikte mahalleye dönüşen köy ve beldelerimizde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız bizlere başvurmaları halinde hayvan barınaklarını ilaçlıyoruz. Vatandaşlarımız bizlere dilekçe ile başvurduğu takdirde bu çalışmalardan herhangi bir ücret almıyoruz” dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 23:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4