'KAPIMIZ HERKESE SONUNA KADAR AÇIK OLACAK'

'KAPIMIZ HERKESE SONUNA KADAR AÇIK OLACAK'
vali_herkese_16

Manisa Trabzonlular Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kazaz ve yönetimi Vali Erdoğan Bektaş'a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Dernek Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kazaz Vali Bektaş’a Haziran 2012 tarihinde kurulan Manisa Trabzonlular Demeği hakkında bilgi vererek, derneğin planladığı faaliyetler ve projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Dernek Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kazaz, öncelikle Manisa'da yaşayan Trabzonlular olarak gelenek ve göreneklerine bağlı kültürel faaliyetlerde bulunmak, karşılaşılan sorunları ve sıkıntıları paylaşarak çözüm yollan aramak ve Manisalılar ile sosyal iletişim kurarak kardeşlik bağlarını ve dayanışma olgusunu pekiştirmek amacında olduklarını söyledi. Kazaz, “Bu kapsamda, Şubat 2013 tarihinde 14 derneğin "Hemşeri Dernekleri Dayanışması" adı altında oluşturduğu Hemşeri Dernekleri Platformunda derneğimiz aktif kurucu derneklerden biri olarak Platformun ilk dönem başkanlığını üstlenmiştir. Derneğimiz platformun düzenlediği festivallere etkili bir şekilde katılarak, kurulan stantlar ve yapılan faaliyetler ile yöremize ait zenginlikler tanıtılmıştır. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan festivalde daha ileri düzeyde etkinlikler yapmayı planlıyoruz. Derneğimiz, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün desteğiyle Trabzon yöresi ‘Horon Kursu’ düzenlemiştir. Talep olması durumunda bu çeşit kursları yapmaya devam edeceğiz. Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonunun düzenlediği 2. Çocuk Oyunları Türkiye Şampiyonasına katılan bir ilköğretim okulumuza hemşerilerimizin katkılarıyla sponsor olunmuştur. Üniversitede okuyan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenci hemşerilerimize burs verebilme konusu derneğimizin kuruluşundan bu yana düşündüğü en önemli hizmetlerdendir. En kısa zamanda bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Tekrar, şahsım ve derneğimizin tüm üyeleri adına Sayın Valimize hoş geldiniz diyerek, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Vali Erdoğan Bektaş da ziyaret nedeniyle teşekkür ederek, “Manisa göç alan bir şehir. Ülkemizin neredeyse her vilayetinden insanların yaşadığı bir şehir. Her vilayetten insanın huzur içinde yaşadığı bir şehir olarak gördüm ve öyle görmeye de devam etmek istiyorum. Çorbada bizim şehrimizin de tuzu olması bizi ayrıca mutlu ediyor. Bizim kapımız herkese sonuna kadar açık olacak. Manisa’yı her görüşün, her rengin, her çeşitliliğin huzur içinde, barış içinde yaşayabileceği bir şehir olarak görmeye devam edeceğiz. Bunun gayreti içerisinde olacağız. Bu hemşeriler dernekleri platformu etkinliklerini yeni duydum, oralarda da bizim katkımız olursa mutlu olacağız. Her hemşeri grubunun kendi zayıflarını gözetmesi, kendi problemlerini çözmesi, kendi renklerini şehre katması bize güç verir. Bu bir anlamda bizim yükümüzü paylaşmak anlamına gelir. Ayrıca şehre de bir zenginlik katar. Bu çerçevede ben hem ziyaretinizden mutluyum, hem sizleri tanımaktan mutluyum. Sizlere başarılar diliyorum” diye konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 23:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4