Mal Paylaşımı İçin Toplanıldı

Mal Paylaşımı İçin Toplanıldı
manisa_mal_15

Manisa’nın Büyükşehir olmasının ardından Özel İdare’nin kapanması ve merkezde kurulan ilçelerle birlikte taşınır taşınmaz malların paylaşımı konusunda yaşanan sıkıntılar, Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Şehzadeler ve Yunus Emre Belediye Başkanları da katılırken konunun çözümü noktasında komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Özel İdare’nin kapanmasının ardından Manisa’da gündeme gelen belediyeler arasındaki mal paylaşımı konusunda Manisa Valiliği’nde Vali Erdoğan Bektaş Başkanlığında düzenlenen toplantıda görüşüldü. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Taner İçöz, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Funda Solak ile birlikte ilçe belediyelerinden gelen daire müdürleri katıldı. Toplantı öncesinde bir açıklama yapan Vali Bektaş, konunun uzun süredir kamuoyunun gündemini meşgul etiğini belirterek, “Biliyorsunuz Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Özel İdare kapandı. Bununla birlikte tasfiye sürecinde bazı sorunlar oluştu. Daha önce Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimizle de bir araya geldik. Her belediyenin kendine göre değişiklik yapılması konusunda arzuları oldu. Bunun değerlendirmesini yapmak amacıyla bir araya geldik. Umarız mümkün olduğu kadar az tartışmalı bir süreçle bu konuyu herkesin razı olacağı şekilde sonuçlandırırız” dedi.

Komisyonun Kararını Bekleyeceğiz

Toplantının ardından kısa bir açıklama yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Şehzadeler ve Yunus Emre Belediyeleri arasında bir alt komisyon kurulduğunu söyledi. Komisyonun hemen çalışmalara başlayacağını ifade eden Başkan Ergün, “Kurulan komisyonun çalışmalarını tamamladıktan sonra hazırlayacağı kararlarını bekleyeceğiz. Daha sonra konuyla ilgili yine bir değerlendirme yaparız” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 10:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4