O EVDEN 7 TRAKTÖR ÇÖP ÇIKTI

O EVDEN 7 TRAKTÖR ÇÖP ÇIKTI
banner43
Yunusemre Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 50. Yıl Mahallesi’nde yaşayan şeker hastası ve görme engelli Emine Eroğlu’na (64) ait evden Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri tarafından yapılan temizlik çalışmalarında 7 traktör çöp çıktı.

Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışması sonucu Yunusemre İlçesi 50. Yıl Mahallesi’nde ikamet eden görme engelli Emine Eroğlu’na yardım edildi. Belediye Temizlik işleri müdürlüğü bünyesinde bulunan temizlik işçileri tarafından evde bulunan ve artık kullanılamayacak durumda olan 7 traktör eşya evden çıkarıldı.

Çöp evde yapılan temizlik çalışmaları sırasında eve gelerek eksikleri de yerinde tespit eden Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mustafa Süzer, “Daha önce de bu evde temizlik yaparak eksik eşyaları gidermiştik. Burada yaşayan Emine Annemizin de daha sağlıklı ve huzurlu bir ortama yerleştirilmesi konusunda kendisini ikna edemediğimiz için burada yaşamaya devam etti. Ancak şu an ki durum yine içler acısı bir halde. Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, bu konuda çok hassas davranmaktadır. Haberi alır almaz kendisine durumu ilettiğimiz de hemen müdahale edilmesi talimatını verdi. Biz de hemen temizlik işleri müdürlüğümüz ile birlikte eve gelerek durum tespiti yaptık. Evde hemen temizlik çalışmalarına başladık. Temizlik işleri bittiğinde ilaçlama ekibimiz gelerek dezenfekte işlemi de yapacaklar. Ardından Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak evin eksik olan eşyalarını temin ederek, evi kullanılabilir bir hale getirdikten sonra Emine annemize teslim edeceğiz. Mahalle muhtarımıza ve mahalle sakinlerine de ayrıca bu vatandaşımıza ellerinden geldiği kadar yardım ettikleri için teşekkür etmek istiyorum. Bizler Yunusemre Belediyesi olarak 7/24 çalışmayı kendimize şiar edindik. Temizlik İşleri müdürlüğümüz ile ortak çalışmalar yaptığımız için bu tür olaylara vakıfız ve anında müdahale ediyoruz. Buharlı makinelerle evler yıkanıp temizlendikten sonra yapılan ilaçlama çalışmalarının ardından evler yeniden sahiplerine teslim ediliyor. Eşya değiştirilmesi gerekiyorsa eşya yardımını da yaparak evi tam anlamıyla oturulabilecek sağlıklı bir konuma getiriyoruz” dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 11:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4