SOMALI KÖYLÜLER ÇERÇİ'Yİ UNUTMADI

SOMALI KÖYLÜLER ÇERÇİ'Yİ UNUTMADI
mehmet_cerci_09

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, büyükşehir olduktan sonra mahalle statüsüne dönüşen Soma’nın Sevişler köyü geleneksel hayır etkinliğine davet edildi. Milletvekilliği döneminde Soma - Manisa duble yolunun programa alınarak yapılmasını sağlayan siyasetçi olarak hafızalara kazınan Çerçi, köylülerden yoğun ilgi ve saygı gördü. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene de Çerçi’ye eşlik etti.

Sevişler Barajı’nın yapılmasıyla nüfusu artan, ticari faaliyetler bakımından hareketlenen Soma’nın Sevişler mahallesinde her yıl geleneksel olarak köy hayrı düzenleniyor. Çevre köylerden ve Soma’dan çok sayıda kişinin katıldığı hayır yemeği bu yıl da birçok Manisalının buluşma noktası oldu. Köylüler, milletvekilliği döneminde Soma - Manisa duble yolunun programa alınarak yapılmasını sağlayan Mehmet Çerçi’yi unutmadı. Yapılan daveti yoğun programına rağmen geri çevirmeyen Başkan Çerçi, köylülerle buluşup, onarla aynı sofraya oturdu.

Yemeğin ardından köylülerle sohbet edip, sorunlarını dinleyen Başkan Çerçi, “Köylünün yeri başımızın üstüdür. Buralar mahalleye dönüştü. Köy kültürü devam ediyor, edecek. Daha çok yatırım alacaklar. Burada yaşayan insanımız, devleti, siyasetçileri yanında görmek istiyor. Bu nedenle yapılan davetlere, etkinliklere katılmak için azami gayret sarf ediyorum. Onlarla zaman geçirmek, onlarla aynı lokmayı paylaşmaktan büyük keyif alıyorum” diye konuştu.

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ile Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan’ın da eşlik ettiği Başkan Çerçi, köy ziyaretinin ardından Sevişler Barajını yakınındaki bir eve misafir oldu. Başkan Çerçi burada bir süre dinlendikten sonra Manisa’ya döndü.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 14:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4