Yıldız, 'Valimiz Engelli Dostu'

Yıldız, 'Valimiz Engelli Dostu'
val

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa’da göreve başlaması nedeniyle kendisine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunmak isteyen Manisa Bedensel Engelliler Derneği yönetim kurulunun ziyaretini beklemeyerek kendisi derneği ziyaret etti.
“Engellilerimiz bize gelmesin, biz engellilerimize gidelim” diyen Vali Bektaş, Manisa Bedensel Engelliler Derneğini ziyaretinde Başkan Yasemin Yıldız ve dernek üyeleri tarafından karşılandı.
Vali Bektaş’ın kendilerini ziyarete gelmesinden onur duyduklarını belirten Yıldız, Vali Bektaş’a, dernek ve çalışmaları hakkında bilgi vererek sorunlarını anlattı.
Yıldız, 1996 yılında kurulan derneğin 2009 yılından buyana başkanlığını yürüttüğünü, İŞKUR desteğiyle engellilerin istihdamına yönelik kurslar açtıklarını, kursu bitirerek sertifikalarını alan kursiyerlerin kamu ve özel sektörde işe yerleştirildiğini söyledi. Dernek olarak 40 bilgisayarları bulunduğunu ve 4-5 ayda bir hazırladıkları proje ile dernek binasında 25 kursiyere bilgisayarlı ön muhasebe, bilgisayarlı genel muhasebe, bilgisayarlı muhasebe yardımcısı, bilgisayarlı kasiyerlik, bilgisayarlı diksiyon vs. kursları düzenlediklerini ifade eden Yıldız, Halk Eğitim işbirliğiyle de ÖMS kursu açarak üyelerine devlet memuru olmaları konusunda destek verdiklerini söyledi. Kursları bitiren üyelerin birçoğunu işe yerleştirdiklerini kaydeden Yıldız, “ortopedik engelli üyelerimiz iş bulmada sıkıntı çekmiyor. Ancak akülü ve tekerlekli sandalyeye bağımlı olan engellilerimizi kurs bitirse dahi taşıtlar, şehrin ve binaların durumu bu arkadaşlarımıza uygun olmadığı için işe yerleştiremiyoruz. Son yıllarda engelliler için çıkarılan yasalar bizlerin yaşamını bir hayli kolaylaştırdı. Valiliğimiz her sorunumuzda yanımızda. Ancak, kamudan, belediyelerden, özel sektörden de bu arkadaşlarımıza destek olmalarını ve hayatlarını kolaylaştırıcı adımlar atmalarını bekliyoruz. Sağlam insanların yaptığı pek çok işi biz engelliler de yapabiliriz. ‘Yeter ki engel siz olmayın’ diyoruz” dedi.
Vali Bektaş da, herhangi bir sorunları olduğunda gerek Valilik gerekse diğer devlet kurumları olarak bir telefon kadar yakınlarında olduklarını, sorunlarını iletmede herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmayacaklarını belirterek, “sizler bize değil, biz sizlere geleceğiz” diye konuştu.
Vali Bektaş’ın sıcak davranışı nedeniyle duygulanan Başkan Yıldız, “Sayın Valim sizler gibi Valilerimizin böyle düşünerek yanımızda olmaları bizlerin bütün engelleri aşması anlamına geliyor. Bir engelli dostu olmanızdan büyük mutluluk duyduk” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 10:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4