AK Parti İlçe başkanı Serkan Baş, dolu ve silkmeden zarar gören tarım arazilerini inceledi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bağlarda meydana gelen silkme ve dolu afetinden dolayı zarar gören çiftçilerin İlçe Tarım Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurmaları istendi.

AK Parti İlçe başkanı Serkan Baş, dolu ve silkmeden zarar gören tarım arazilerini inceledi

               AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş, Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Musa Çallı ile birlikte Turgutlu ovasında ve mahallelerinde, aşırı sıcak ve doludan meydana gelen zararları inceledi.

               Mayıs ayı içerisinde aşırı sıcaklardan dolayı Turgutlu Ovasında bağlarda yaşanan silkme hastalığıyla, Haziran ayının başında yaşanan dolu afetinden zarar gören bağ ve domates üreticisi çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi, zarar ve ziyanlarının tespit edilmesi için 08 - 15 Haziran 2020 tarihleri arasında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçeyle başvurmaları gerektiği belirtildi.

               AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş, "İlçe Tarım ve Orman müdürümüz ve ekibiyle birlikte zarar gören çiftçilerimizi ziyaret ettik. Yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgiler aldık. Çiftçilerimizin sorunlarının giderilmesi için çalışmalarımıza başladık. Bakanlığımızın  sistemlerine kayıtlı olup, üretim faaliyetlerine devam eden ve yaşanan sıkıntılardan dolayı zarar gören çiftçilerimizin kullanmış oldukları sübvanseli kredilerini ertelenmesi ya da taksitlendirilmesi uygulamasından yararlanabilecektir. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için biran önce İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4